Milan złożył ofertę ws. zdolnego Brazylijczyka

Kaio Jorge (z prawej)
Kaio Jorge (z prawej) fot. PressFocus

AC Milan od dłuższego czasu jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Kaio Jorge. Napastnik Santosu znajduje się też na liście życzeń Juventusu i Napoli. Rossoneri złożyli natomiast oficjalną ofertę klubowi z Brazylii ws. zawodnika.

  • Kaio Jorge wkrótce może zmienić barwy klubowe
  • 19-latek może dołączyć do Milanu
  • Klub z San Siro planuje przeznaczyć na transakcję sześć milionów euro

Milan złożył ofertę ws. Kaio Jorge’a

AC Milan według informacji CalcioMercato.com przedstawił propozycję w wysokości sześciu milionów euro, w tym premie i dodatki związane z osiągnięciami sportowymi. Santosu oczekuje natomiast minimum 10 milionów euro za swojego piłkarza.

Brazylijczycy są jednak w trudnym położeniu negocjacyjnym, bo 19-latek ma umowę tylko do końca grudnia. Z tego powodu Milan liczy na to, że transakcja ostatecznie dojdzie do skutku, bo w innym przypadku Santos może stracić Kaio Jorge na zasadzie wolnego transferu.

Włoscy dziennikarze przekonują jednak, że jest jeszcze jeden czynnik, który może być przeszkodą w finalizacji transferu. Agent zawodnika podobno liczy na prowizję w wysokości pięciu milionów euro za pośrednictwo w transakcji.

Dyrektor generalny klubu z Mediolanu Paolo Maldini jest zwolennikiem transferu z udziałem Kaio Jorge, wierząc, że zawodnik może się sprawdzić w Milanie jak swego czasu Kaka, czy Alexandre Pato. Młody piłkarz byłby jednocześnie interesującą alternatywą dla weteranów Zlatana Ibrahimovicia i Oliviera Giroud.

Czytaj więcej: Milan gotowy do zawarcia nowej umowy z kluczowym piłkarzem

Komentarze