Milan zintensyfikuje starania o pomocnika Liverpoolu

Naby Keita
Naby Keita PressFocus

Naby Keita podczas najbliższego letniego okienka transferowego może przenieść się do Milanu. 28-latek w lipcu najprawdopodobniej będzie do wzięcia za darmo.

  • Naby Keita ma odejść z Liverpoolu po sezonie
  • Jego umowa raczej nie zostanie przedłużona
  • Z tej sytuacji będzie chciał skorzystać Milan

Naby Keita zakotwiczy na San Siro?

Według najnowszych informacji brytyjskiego dziennika “Daily Mirror”, Milan może zwiększyć swoje starania w celu podpisania umowy z Nabym Keitą, który latem najprawdopodobniej będzie do wzięcia za darmo. Kontrakt środkowego pomocnika z Liverpoolem kończy się już 30 czerwca 2023 roku i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony.

To oznacza, że Gwinejczyk już teraz może negocjować z nowym klubem wolny transfer, do którego dojdzie w lipcu. Rossoneri uważają, że 28-latek swoim stylem gry idealnie pasuje do ligi włoskiej. Mistrz Serie A o podpis Naby’ego Keity będzie musiał jednak powalczyć z Lipskiem, bowiem niemiecka ekipa także chciałby sprowadzić swojego byłego piłkarza.

50-krotny reprezentant Gwinei występuje w koszulce Liverpoolu od lipca 2018 roku, kiedy to przeprowadził się na Anfield za 60 milionów euro właśnie Lipska. 28-latek wcześniej przywdziewał jeszcze trykot innego klubu sponsorowanego przez Red Bulla – Salzburga.

Naby Keita podczas trwającej kampanii rozegrał tylko 11 meczów. Wartość rynkowa środkowego pomocnika jest szacowana przez “Transfermarkt” na 25 milionów euro.

Komentarze