Milan zdominował osłabione Lazio

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Na zakończenie sobotniego grania we włoskiej ekstraklasie AC Milan pokonał na wyjeździe SS Lazio w meczu 30. kolejki rozgrywek. Dla teamu ze stolicy Włoch była to premierowa porażka w tej kampanii na Stadio Olimpico.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc kontynuować serię meczów bez porażki na swoim stadionie. Ekipa z miasta mody miała natomiast nadzieję wygrać swoje trzecie spotkanie ligowe po koronapauzie.

Rzymianie przystępowali do swojej potyczki poważnie osłabieni. Przede wszystkim ekipa Simone Inzaghiego musiała sobie radzić bez swojego najskuteczniejszego strzelca w osobie Ciro Immobile. Taki stan rzeczy sprawił, że mediolańczycy zagrali bardzo ofensywnie w pierwszej połowie, a następstwem tego były gole dla Rossonerich.

Wynik rywalizacji otworzył w 23. minucie Hakan Calhanoglu. Turecki pomocnik Milanu popisał się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego, chociaż trzeba zaznaczyć, że piłka w drodze do bramki odbiła się od jednego z zawodników, co zmyliło golkipera Lazio.

Tymczasem w 34. minucie swojego czwartego gola w lidze po powrocie do teamu z miasta mody zaliczył Zlatan Ibrahimovic, wykorzystując szczęśliwie rzut karny, który został podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Patricio Gabarrona. Tym samym na przerwie Czerwono-czarni udali się z dwubramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie wynik spotkania na 3:0 dla Milanu ustalił Ante Rebic. Chorwat wykorzystał podanie od Giacomo Bonaventury, więc stołeczna ekipa traci już siedem punktów do pierwszego w tabeli Juventusu FC. W kolejnej serii gier Milan zmierzy się ze Starą Damą, a Lazio w delegacji zmierzy się z US Lecce.