Milan zawiódł z Udinese. “Nie spodziewałem się tego kroku w tył”

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

Milan znów stracił punkty w Serie A. W sobotę lepsze od Rossonerich okazało się Udinese, które wygrało 3-1. Stefano Pioli był zawiedziony poziomem zaangażowania swoich podopiecznych.

  • Milan przegrał z Udinese 1-3
  • Rossoneri nie mogą być pewni miejsca w pierwszej czwórce Serie A
  • Stefano Pioli apeluje, aby jego drużyna skupiła się na rozgrywkach ligowych

“Byłoby poważnym problemem, gdybyśmy myśleli o ćwierćfinale Ligi Mistrzów”

Jeszcze przed mistrzostwami świata w Katarze Milan był głównym konkurentem Napoli w walce o mistrzostwo Włoch. Po mundialu Rossoneri radzą sobie dużo gorzej i są zagrożeni zakończeniem sezonu poza pierwszą czwórką.

W sobotę Milan po raz kolejny zawiódł i przegrał z Udinese 1-3. Zawiedziony występem swoich podopiecznych był Stefano Pioli, który liczy się z coraz większą krytyką ze strony kibiców.

– To był negatywny występ. Kiedy drużyna rozgrywa taki mecz na pół gwizdka, jest niedokładna, zdekoncentrowana i mało intensywna, to znaczy, że trener źle przygotował mecz. To był zbyt słaby występ jak na nasz poziom. Byłoby poważnym problemem, gdybyśmy już dziś myśleli o ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Miejsce w pierwszej czwórce jest bardzo ważne.

– Nasze ostatnie występy ligowe stały na niskim poziomie i takie są tego efekty. Na pewno jestem rozczarowany naszą pracą, w lidze osiągnęliśmy zbyt mało. Musimy wykorzystać przerwę, aby podnieść nasz poziom. Nie zinterpretowaliśmy dobrze tego meczu. Nie spodziewałem się tego kroku w tył, nie było sygnałów spadku koncentracji ani innych problemów techniczno-taktycznych. Zaczęliśmy źle, a skończyliśmy jeszcze gorzej – mówi włoski szkoleniowiec.

Zobacz również: Milan straci ważnego zawodnika, Diaz wróci do Madrytu

Komentarze