Milan zarzuci sieci na pomocnika Barcelony?

Riqui Puig
Riqui Puig fot. PressFocus

AC Milan według informacji włoskich mediów myśli o pozyskaniu Riqui Puiga. Klub z Lombardii chciałby wypożyczyć 21-latka. W związku z tym ekipa z miasta mody mogłaby się wzmocnić w drugiej linii.

AC Milan mógłby jednocześnie wyciągnąć pomocną dłoń młodemu piłkarzowi. Riqui Puig nie ma zbyt wielu okazji do gry w szeregach Dumy Katalonii. W trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie czterech meczach, z czego tylko raz w La Liga.

Przedstawiciel Serie A ma już doświadczenie w wypożyczaniu piłkarzy. W ostatnich miesiącach na podobnych zasadach Milan pozyskał Diogo Dalota z Manchesteru United, czy Brahima Diaza z Realu Madryt.

Transakcja z korzyścią dla każdej strony

Ewentualne pozyskanie młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii przez ekipę z Lombardii mogłoby wyjść z korzyścią dla każdej ze stron. Milan zyskałby zawodnika do środka pola, sam zawodnik mógłby liczyć na więcej okazji do gry. Z kolei Barca dzięki ewentualnej dobrej postawie piłkarza mogłaby podnieść jego cenę wywoławczą, chcąc go w przyszłości sprzedać.

Riqui Puig to wychowanek Dumy Katalonii. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Niemniej władze Barcelony mają możliwość skorzystania z opcji przedłużenia umowy z piłkarzem o dwa lata.

Komentarze

Comments 2 comments

Tak. Wielu wypowiada się o nim w taki właśnie sposób.
Problem jednak w tym, że Milan gra dokładnie tym samym ustawieniem co obecnie Barca, a Puiga to taki ‘mały patyczek’.
Jeżeli byłaby opcja wyjęcia go ‘za darmo’ (mało prawdopodobne) to czemu by nie. Tylko to jest inwestycja ‘na daleką przyszłość’, a nie o takich wzmocnieniach obecnie powinni myśleć w Milanie.