Milan zaprezentował trójkę nowych piłkarzy

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Rafael Leao, Leo Duarte i Ismael Bennacer wyrazili wspólną radość po tym, jak zostali zaprezentowani jako nowi zawodnicy AC Milanu. Na wymienione trio klub z Lombardii wydał ponad 60 milionów euro.

Czytaj dalej…

– Zostałem bardzo dobrze przyjęty. Cieszę się, że mogę być częścią tego wspaniałego klubu. Mam nadzieję, że dam Krzyśkowi Piątkowi wiele asyst, bardzo lubię tworzyć sytuacje strzeleckie swoim kolegom z zespołu – zaczął były napastnik Lille OSC.

– Na jakiej pozycji będę grał? To pytanie do trenera. Mogę grać zarówno jako środkowy napastnik, jak i jako drugi atakujący – kontynuował Rafael Leao.

Tymczasem były obrońca Flamengo Rio de Janeiro był porównywany z Thiago Silvą. Sam zainteresowany woli unikać tego typu kwestii.

– Mój ojciec zawsze opowiadał mi o Mediolanie, więc bardzo się cieszę, że tu jestem. Robiłem zakupy z żoną, kiedy otrzymałem telefon. Chcę tworzyć historię w tym klubie – rzekł Leao Duarte.

– Myślę, że jestem podobny do Thiago Silvy pod względem warunków fizycznych. W każdym razie nie przepadam za takimi porównaniami. Jeśli uda mi się osiągnąć choć połowę tego, czego dokonał Thiago Silva, będę szczęśliwy – dodał Brazylijczyk.

Wreszcie pomocnik reprezentacji Algierii ujawnił, że Marco Giampaolo był decydującym czynnikiem w jego przeprowadzce do San Siro.

– Czuję się dobrze i cieszę się, ponieważ mamy dobry zespół i piękny kompleks treningowy. Trener Giampaolo poprosił mnie, żebym tu przyjechał i tak się stało. Cieszę się, że tak się wszystko potoczyło – mówił Bennacer.

– Chcę dać z siebie wszystko, ponieważ znam swoje cechy, a także styl gry trenera Giampaolo. Jestem rozgrywającym, ale z radością będę grać wszędzie tam, gdzie ustawi mnie nasz szef – skwitował zawodnik.

Komentarze