Milan zainteresowany wypożyczeniem utalentowanego gracza Chelsea

Carney Chukwuemeka
Carney Chukwuemeka fot. PressFocus

Milan pilnie rozgląda się za wzmocnieniem środka pola. Na radary włoskiego giganta trafił Carney Chukwuemeka, który w Londynie nie otrzymuje wielu okazji do gry. Chelsea jest skłonna wypożyczyć młodziutkiego pomocnika.

  • Stefano Pioli liczy na pozyskanie nowego środkowego pomocnika
  • Milan wykazuje zainteresowanie ściągnięciem Carneya Chukuwemeki
  • Chelsea skłania się ku wypożyczeniu 19-letniego Anglika bez opcji wykupu

Rossoneri uważnie przyglądają się drużynie Chelsea

Po awansie do Ligi Mistrzów Milan może w pełni skupić się na budowaniu kadry w kontekście kolejnego sezonu. Stefano Pioli wytypował cztery pozycje, które bezwzględnie wymagają wzmocnienia. Wśród nich znalazł się środek pola.

Początkowo Rossoneri na swoje radary obrali Rubena Loftusa-Cheeka. Zaplanowali nawet spotkanie z piłkarzem, lecz po zwolnieniu Paolo Maldiniego i zmianach w zarządzie zostało ono odwołane. Wiele wskazuje jednak na to, że Milan sięgnie po innego zawodnika Chelsea.

Sky Sports informuje bowiem o poważnym zainteresowaniu Carneyem Chukwuemeką. Utalentowany 19-latek w sezonie 2022/2023 zaliczył zaledwie 362 minuty dla pierwszej drużyny. Na skutek nieuniknionej rewolucji i potencjalnych transferów, w kolejnym sezonie jego rola w Chelsea wciąż może być znikoma. Milan jest zainteresowany wypożyczeniem Anglika, do czego skłaniają się również londyńczycy. W umowie między klubami nie zostałaby natomiast zawarta opcja wykupu.

Zobacz również: Juventus sprzeda Szczęsnego? Jest kluczowy powód

Komentarze