Milan zaczął przymiarki do przedłużenia kontraktu z Ibrą

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. PressFocus

Zlatan Ibrahimović ma kontrakt ważny z Milanem do końca czerwca tego roku. Najnowsze informacje włoskich mediów sugerują jednak, że sternicy Rossonerich chcą przedłużyć umowę ze Szwedem.

  • Z końcem czerwca wygasa kontrakt Zlatana Ibrahimovicia z Milanem
  • TuttoMercato twierdzi, że władze Rossonerich chcą zatrzymać zawodnika w klubie na dłużej
  • Władze mediolańczyków mają jednak w planach znaczne obniżenie zarobków zawodnika

Ibrahimović wkrótce z nową umową?

Zlatan Ibrahimovic broni barw ekipy z San Siro od stycznia 2020 roku. 40-latek trafił do Milanu na zasadzie wolnego transferu, po tym, jak wygasła jego umowa z Los Angeles Galaxy.

Szwedzki napastnik szybko odcisnął piętno na mediolańskiej ekipie, będąc jedną z jej kluczowych postaci. TuttoMercato twierdzi, że władze aktualnych wicemistrzów Serie A chcą zatrzymać piłkarza na kolejną kampanię, przedłużając z nim kontrakt, mimo zaawansowanego wieku.

Paolo Maldini, dyrektor sportowy Milanu, stwierdził, że klub nadal liczy na Ibrę. – Nigdy nie będzie ciężarem. Jeśli nie będziemy chcieli kontynuować współpracy z Ibrahimoviciem, to na pewno o tym poinformujemy – przekazał były reprezentant Włoch, dodając natychmiast, że negocjacje w sprawie nowej umowy są prowadzone i wszystko wskazuje na to, że zostanie osiągnięte porozumienie.

Milan według informacji TuttoMercato zamierza zaoferować Ibrahimoviciowi roczną umowę z zarobkami na poziomie 2,5 miliona euro rocznie. Jednocześnie byłaby to kwota znacznie, niższa niż do tej pory. Aktualny kontrakt zawodnika zapewnia mu apanaże na poziomie siedmiu milionów euro rocznie. Umowa wygasa z końcem czerwca.

W tej kampanii Ibrahimović wystąpił łącznie w 19 meczach, w których strzelił osiem goli. Ponadto na koncie Szweda znajdują się dwie asysty.

Czytaj więcej: Milan ma alternatywę dla transferu Sanchesa

Komentarze