Milan z możliwością dużego zastrzyku gotówki

Alexis Saelemaekers
Alexis Saelemaekers Pressfocus

W sezonie 2022/2023 Milan bronił będzie mistrzostwa Włoch. Część graczy nie dostąpi jednak tego zaszczytu. Klub może ich spieniężyć za sporą kwotę.

  • Milan jest otwarty na sprzedaż kilku graczy
  • Piłkarze Ci nie odgrywają dużej roli w drużynie
  • Zysk z ich sprzedaży może być jednak pokaźny

Kilku graczy na liście do odejścia

Trwa letnie okno transferowe, podczas którego Milan ma wiele do zrobienia. Stefano Pioli musi bowiem dysponować silniejszą kadrą, niż aktualnie. Bez tego trudno o sukces w Serie A i Lidze Mistrzów. Na liście życzeń mediolańczyków są: Sven Botman, Renato Sanches, Domenico Berardi oraz kilku młodych graczy. Na ich kupno potrzebne są niemałe pieniądze. Milan dysponuje gotówką do wydania, ale klubowy budżet nie jest z gumy i potrzebuje też wpływów.

Milan mógłby zarobić dość łatwo ogromne pieniądze. Rafael Leao wzbudza zainteresowanie PSG, czy też gigantów Premier League. Rynkowa wartość Portugalczyka to 70 milionów euro, które znacznie pomogłoby klubowi na rynku. Mistrz nie szuka jednak takiego zastrzyku gotówki. Zamiast tego mediolańczycy chcą spieniężyć niepotrzebnych zawodników za atrakcyjne dla siebie kwoty.

Fani Milanu chcieliby zapewne, aby drużynę opuścił Alexis Saelemaekers, czyli autor jednego trafienia w minionym sezonie Serie A. Jednego gola więcej strzelił Ante Rebic. Ich wartość rynkowa to 17 milionów euro, ale potencjalny kupiec musi wyłożyć 20 mln euro za każdego z nich. Za niewielką opłatą zgodę na odejście dostanie Samu Castillejo (Hiszpana do Valencii sprowadzić może Gennaro Gattuso). Na celowniku tureckich klubów są zaś Fode Ballo-Touré i Leo Duarte. Niewykluczone, że do Empoli trafi Mattia Caldara. Drużynę tę przejął bowiem Paolo Zanetti, który poprosił zarząd o sprowadzenie Włocha, z którym pracował w Venezi. SportMediaSet wyliczył, że z wymienionych graczy mistrz Włoch może uzyskać ponad 50 milionów euro.

Czytaj także: Monza zrobiła pierwszy transfer. Mocny akcent beniaminka

Komentarze

Comments 9 comments

Na kolana to ty padasz co wieczór jak koledzy wpadają byś berło wyczyścił. A za tych bolców z bilanu wyżej wymienionych to nikt łącznie 20 mln nie zapłaci ahahah
Zejdź na ziemie pajacyku, Lukaku wrócił więc znowu będzie trzymał pod butem tego zawszawionego rekonwalescenta bez kolan, tak jak to było w rok temu, jaka tam była różnica punktów, 15?
Ahahahahhh

szyszynowskis Gargamell ten sam idiota który pod różnymi nickami robi łajno pod wszystkimi postami 🙂 jesteś tak głupi że od razu wiadomo że to ty 🙂 możesz pisać sobie różne rzeczy ale takie gówno jak ty nie może mnie obrazić:)

Ahahaha pajacu, znowu zgaszony jak ostatni pet. Nie mogę cię obrazić bo twoja marna egzystencja robi to za mnie, ja mogę tylko obserwować to z pozycji widza, jak życie i kompleksy mogą poniżyć „człowieka”
Ahahahhh

Wynika to z faktu, że PSG kupiło sobie możliwość omijania jakichkolwiek ograniczeń. Mając właściciela w strukturach są nietykalni. Czasy są niezbyt korzystne dla klubów, które starają się podejść do FFP w miarę solidnie. Dodatkowo przepaść powoduje brak własnych stadionów…