Milan z Interem idą łeb w łeb – podsumowanie 35. kolejki

Mike Maignan
Mike Maignan Pressfocus

Wyniki 35. kolejki. Liga włoska wchodzi w decydującą fazę. AC Milan i Inter Mediolan tym razem zgodnie wygrały swoje spotkania, choć trzy punkty wywalczyły w mękach.

Milan wciąż przed Interem w tabeli

AC Milan na San Siro podejmował ACF Fiorentinę. Mimo przewagi, Rossonerich aż do 82. minuty nie potrafili trafić do siatki. Dopiero wówczas, po fatalnym błędzie bramkarza Violi, zwycięską bramkę zdobył Rafael Leao.

Inter Mediolan z kolei w pierwszej połowie wbił Udine dwa gole. W drugiej połowie jednak kompletnie oddał rywalom inicjatywę i o mały włos nie zapłacił za to najwyższej ceny.

Trzy punkty zainkasował również Juventus FC, który wciąż ma szanse na zajęcie na koniec sezonu trzeciego miejsca.

Wyniki 35. kolejki

Juventus FC – Venezia FC 2:1 (1:0)

Leonardo Bonucci (7′, 76′) – Mattia Aramu (71′)

AC Milan – ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

Rafael Leao (82′)

Empoli FC – Torino FC 1:3 (0:0)

Szymon Żurkowski (56′) – Andrea Belotti (78′ – rzut karny, 87′ – rzut karny, 90′)

Udinese Calcio – Inter Mediolan 1:2 (0:2)

Ignacio Pussetto (72′) – Ivan Perisić (12′), Lautaro Martinez (39′)

AS Roma – Bologna FC 0:0