Milan z awansem. Udane urodziny Romagnoliego

Alessio Romagnoli
Alessio Romagnoli fot. PressFocus

AC Milan nie bez kłopotów wywalczył awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch, eliminując z niego po serii rzutów karnych Torino FC. Po zakończeniu spotkania na kilka zdań komentarza pozwolił sobie Alessio Romagnoli. Doświadczony zawodnik Rossonerich nie krył radości z wywalczenia awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Alessio Romagnoli przekonywał jednocześnie, że Milan nigdy się nie poddaje i nie odpuszcza. W związku z tym takie nastawienie zostało wynagrodzone. – Zwycięstwo w meczu jest najlepszym sposobem na świętowanie moich urodzin – przekonywał piłkarz w rozmowie z Rai Sport.

– Mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki. Co prawda ich nie wykorzystaliśmy, ale i tak udało nam się odnieść zwycięstwo. Nie poddajemy się i walczymy dalej – uzupełnił Romagnoli.

W kolejnej rundzie rozgrywek Rossoneri skonfrontują swoje siły ze zwycięzcą potyczki z udziałem ACF Fiorentiny i Interu Mediolan. Mecz rozegrany zostanie dzisiaj o godzinie 15:00.

Milan zostanie mistrzem półmetka?

Z kolei swoje kolejne spotkanie w Serie A podopieczni Stefano Pioliego rozegrają w poniedziałek. – Przed nami jeszcze długa droga do końca sezonu. Wkrótce staniemy do starcia z Cagliari, potem zmierzymy się z Atalantą. Postaramy się w tych potyczkach dać z siebie wszystko, jak zwykle – zakończył zawodnik.

Milan jest aktualnie liderem włoskiej ekstraklasy. Rossoneri są zatem blisko wywalczenia mistrzostwa półmetka. Jak na razie na koncie mediolańczyków jest 40 punktów. O trzy punkty wyprzedzają drugi w zestawieniu Inter Mediolan.

Komentarze