Milan wznowił kontakt z długo obserwowanym graczem

Hakim Ziyech
Hakim Ziyech Pressfocus

Hakim Ziyech nie przebił się w Chelsea. Szansą na odbudowę dla Marokańczyka jest zmiana klubu. Zainteresowanie nim wykazuje Milan.

  • Tego lata Hakim Ziyech może trafić do Milanu
  • Mediolańczycy obserwują Marokańczyka już od roku
  • W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu

Mediolan zamiast Londynu?

Kibice Milanu obserwują jakie wzmocnienia przed sezonem 2022/2023 szykują ich rywale. Mistrza Włoch niepokoi, że lokalny rywal, czyli Inter, będzie miał ponownie u siebie Romelu Lukaku. Jego wypożyczenie z Chelsea jest już pewne. Niewykluczone, że Milan również tymczasowo sięgnie po gracza londyńczyków.

Na celowniku aktualnego mistrza Włoch jest Hakim Ziyech. To 29-latek, który może zagrać na wielu pozycjach w ofensywie. Gdyby nie uniwersalność, Marokańczykowi byłoby jeszcze trudniej o minuty w drużynie Thomasa Tuchela, dla którego Ziyech był tylko rezerwowym. Chelsea grała jednak na wielu frontach, dzięki czemu Marokańczyk uzbierał prawie dwa i pół tysiąca minut. W tym czasie strzelił osiem goli i zaliczył sześć asyst.

Chelsea planuje przebudować ofensywę, a częścią zmian może być Ziyech. Marokańczyk jest otwarty na zmianę barw klubowych. Pomóc w tym może to, że nowi właściciela angielskiego i włoskiego klubu mają ze sobą dobre relacje. W przypadku 29-letniego zawodnika w grę wchodzi roczne wypożyczenie z opcją wykupu. Transakcja zdaje się być korzystna dla każdej ze stron. Daniele Longo informował, że tymczasowy transfer Marokańczyka mógłby kosztować Milan między sześć, a siedem milionów euro. Warto dodać, że mediolańczycy obserwowali piłkarza już przez cały miniony sezon.

Czytaj także: Milan szuka alternatyw dla Botmana

Komentarze

Comments 4 comments

“Mistrza Włoch niepokoi, że lokalny rywal, czyli Inter, będzie miał ponownie u siebie Romelu Lukaku.”

Pewnie wszyscy nie mogą spać po nocach i trzęsą portkami przed grubym romem.
Niech Inter się martwi ci będzie jak nie sprzeda swoich piłkarzy…albo ilu będzie musiał jeszcze sprzedać aby dać wypłatę zawodnikom