Milan wzmocni środek pola. Transfer przesądzony

Renato Sanches
Renato Sanches Pressfocus

Po tym jak stało się jasne, że Franck Kessie opuści Milan, klub szukał nowego pomocnika. Do Mediolanu trafi Renato Sanches z Lille.

Świetne wzmocnienie w niedużej cenie

Po tym jak Milan zdobył pierwsze mistrzostwo od jedenastu lat, kibice świętowali intensywnie. Teraz ich myśli są jednak nie na boisku, a w gabinetach klubowych działaczy, który starają się wzmocnić zespół na sezon 2021/2022.

Milan potrzebuje nowych, jakościowych zawodników. Mistrz Włoch przeszukuje rynek transferowy w celu zakontraktowanie między innymi: obrońcy, prawego skrzydłowego, czy gracza występującego za plecami napastnika. Konieczny jest też nowy pomocnik, gdyż Mediolan opuści Franck Kessie.

Mediolańczycy już pół roku temu na swój celownik wzięli piłkarza broniącego barw Lille. Milan chce pozyskać Renato Sanchesa. To, że Portugalczyk trafi latem na San Siro, jest już właściwie przesądzone. Jednomyślnie przekonują o tym włoskie media. Pomocnik uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z Milanem, który za transfer zapłaci francuskiemu klubowi 17-18 milionów euro.

Sanches w Milanie ma inkasować trzy miliony euro rocznie. Kwota jego wykupu z Lille nie jest duża, ponieważ Portugalczyk ma umowę z francuskim zespołem do 30 czerwca przyszłego roku, a ponadto piłkarz nie wyraził chęci jej przedłużenia.

Czytaj także: Wybitny snajper może wzmocnić latem Fiorentinę

Komentarze

Comments 3 comments