Milan wzmocni defensywę. Na celowniku zawodnik z Ligue 1

Serie A
Serie A

Jak donosi Gianluca DI Marzio, Milan jest zdecydowany, by wzmocnić w styczniu defensywę. Na celowniku mediolańskiego klubu znalazł się środkowy defensor francuskiego Strasbourga, Mohamed Simakan.

Urodzony w 2000 roku zawodnik zbiera bardzo dobre noty za grę w Ligue 1, a jego wartość już teraz szacowana jest na 15 milionów euro. Zadebiutował on w dorosłej piłce w 2019 roku, a w tym sezonie rozegrał 15 meczów i zdobył w nich jednego gola.

Milan zamierza złożyć swoją ofertę za tego gracza już w styczniowym oknie transferowym. Rossoneri chcą działać szybko, bo Simakana obserwują też wysłannicy innych czołowych klubów w Europie. Gracz ten występuje na środku defensywy, czyli pozycji, która wymaga w Mediolanie wzmocnienia.

Mohamed Simakan ma gwinejskie korzenie, ale całą piłkarską młodość spędził we Francji. Jego obecna umowa ze Strasbourgiem jest ważna do lata 2023 roku.

Obecnie Milan musi radzić sobie bez swojego czołowego defensora, Simona Kjaera, który nabawił się urazu. Wróci on jednak do gry jecze przed końcem tego roku kalendarzowego.

Komentarze