Milan wykupi doświadczonego obrońcę AS Romy

Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi Pressfocus

Alessandro Florenzi zostanie na dłużej w Milanie. Fabrizio Romano poinformował, że doświadczony Włoch zostanie na stałe wykupiony z AS Romy. Transfer definitywny ma zostać niedługo ogłoszony przez mistrzów Włoch.

  • Alessandro Florenzi ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Milanie
  • Sztab szkoleniowy mistrza Włoch był zadowolony z postawy 31-latka
  • Milan postanowił wykupić go definitywnie z AS Romy

Doświadczenie Florenziego cenne dla Milanu

Ostatni sezon dla Alessandro Florenziego był niezwykle udany. Włoch przyczynił się w dużej mierze do zdobycia przez AC Milan mistrzostwa Włoch, co było dla niego pierwszym tak ważnym trofeum zdobytym w piłce klubowej. Wypożyczony z AS Romy Włoch był ważnym ogniwem drużyny i cieszył się zaufaniem sztabu szkoleniowego.

We wtorek Fabrizio Romano poinformował, że Florenzi zostanie na stałe wykupiony z rzymskiej drużyny. Całość transakcji ma kosztować Milan mniej niż trzy miliony euro. Klub ma ogłosić swoją decyzję w ciągu najbliższych dni. Dowiemy się wówczas, jak długi kontrakt zaproponowano bocznemu obrońcy.

W zeszłym sezonie Alessandro Florenzi wystąpił w 30 spotkaniach dla Milanu, w których strzelił dwa gole. Obecnie portal Transfermarkt wycenia 31-latka na 5,5 miliona euro.

Czytaj również: Milan wzmocni środek pola. Transfer przesądzony

Komentarze

Comments 12 comments

Świetny deal, sytuacja win-win, Roma pozbywa się niechcianego gracza a Milan zyskuje więcej niż solidny backup dla Calabrii w bardzo promocyjnej cenie. Jako zawodnik szerokiego składu jak najbardziej jest wartością dodaną, jego doświadczenie też nie zaszkodzi młodemu Milanowi.

Co @Guardian13 prostaczku? Nic więcej nie potrafisz tylko wyzywać innych.
Florenzi przyszedł w wieku juniorskim to będzie cisnął w Milanówku do 40-stki jak Costacurta, Baresi i Tassotti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Debiliczny Guardian13 będzie się cieszył. 😀 😀

Takie jakieś słabiutkie te inwektywy. Prości ludzie piszą proste teksty Guradian13 prostaku. 😉
Już się pogubiłem kto jest wreszcie pierwszym obrońcą w Milanówku podstarzały Florenzi czy przereklamowany Calabria ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Po pierwsze – życzę mu aby mógł grać do 40 na tym poziomie na którym gra.
.
Po drugie – sprawdź informacje zanim ja podasz. Ze wspomnianej trójki tylko jeden nie skończył kariery przed 40.
.
Po trzecie – chciałbyś mieć takich obrońców w Interze jak wspomniana trójka.