Milan wyjaśnił potrzebę powstania nowego stadionu. “Fundamentalny dla przyszłości”

Piłkarze AC Milan
Piłkarze AC Milan fot. PressFocus

AC Milan opublikował oświadczenie wyjaśniające powody, które mają mieć wpływ na opuszczenie obecnego domu klubu San Siro. Sternicy Rossonerich intensywnie pracują nad projektem związanym z powstaniem nowej areny.

  • AC Milan cały czas marzy o wybudowaniu nowej areny
  • Klub opublikował specjalne oświadczenie w sprawie
  • W wiadomości znalazły się argumenty za powstaniem nwego stadionu

Milan opublikował oświadczenie

AC Milan i Inter Mediolan to kluby, które dzisiaj korzystają z możliwości San Siro. Jednocześnie nowa arena miałaby powstać w miejscu wyburzenia legendarnego obiektu. Ostatnie jednak temat nieco ostygł. W każdym razie sternicy Czerwono-czarnych nie zamierzają odpuszczać, a ostatnio na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawiło się oświadczenie, w którym pojawiły się argumenty za powstaniem nowej areny.

“Posiadanie nowego stadionu jest fundamentalne dla przyszłości klubu, aby konsekwentnie realizować plan powrotu do elity światowego futbolu. Klub chce zbudować najpiękniejszy, najnowocześniejszy i najbardziej funkcjonalny stadion na świecie, włączając go w projekt eko-zrównoważonej rewitalizacji miasta, z którego skorzystają wszyscy mieszkańcy Mediolanu” – brzmi komunikat,

“RedBird zamierza zaoferować kibicom doświadczenie godne historii i kalibru klubu, zapewniając Milanowi dom godny jego statusu i nadążający za duchem czasu. Ambicją jest stworzenie wraz z nowym stadionem globalnej ikony klubu i miasta Mediolan” – czytamy dalej.

“Nowy stadion będzie punktem odniesienia dla innowacji i zrównoważonego rozwoju. Chcemy wybudować obiekt położony na rozległym terenie zielonym, który gwarantuje neutralność węglową i posiada certyfikat LEED dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i najnowocześniejszych technologii w zakresie zużycia wody i energii elektrycznej oraz redukcji hałasu” – napisano w oświadczeniu.

“Stadion zapewni niespotykaną dotąd dostępność i wrażenia, oferując maksymalne bezpieczeństwo i komfort, a także szereg nowych usług dla publiczności. Klub w ciągu ostatnich czterech lat pokazał (pierwszy projekt trafił do Rady Miasta Mediolanu w lipcu 2019 roku), że jednym ze swoich priorytetów jest budowa nowego, nowoczesnego stadionu. RedBird ma duże doświadczenie w tej dziedzinie, budując między innymi stadion AT&T Dallas Cowboys (1,2 miliarda dolarów) i stadion Yankee Yankees w Nowym Jorku (2,3 miliarda dolarów)” – przekazano w komunikacie.

Czytaj więcej: Milan powalczy o skrzydłowego Realu Madryt

Komentarze