Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Milan wygrywa, Piątek z kolejnym golem!

Gracze Chievo przegrali u siebie z Milanem 1:2. Stępiński rozegrał całe spotkanie, a Jaroszyński nie podniósł się z ławki rezerwowych gospodarzy. Cały mecz w szeregach Milanu rozegrał zaś Piątek, który zdobył bramkę na 2:1.

Co działo się w Weronie? W 19. minucie Romagnoli uderzył prosto w Sorrentino. Zresztą, nawet gdyby piłkarz Milanu trafił do siatki, to bramka i tak nie byłaby uznana z powodu spalonego.

Goście z Mediolanu wyszli na prowadzenie w 31. minucie. Wtedy to pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Biglia.

W 41. minucie na uderzenie zdecydował się Leris. Piłka minęła jednak bramkę klubu z Mediolanu.

Piłkarze Chievo doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. Wtedy to precyzyjnie przymierzył Hetemaj i strzałem głową pokonał Donnarummę.

W 51. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Suso wybił piłkę przed pole karne, futbolówka trafiła pod nogi Hetemaja, który zdecydował się na uderzenie. Świetną paradą popisał się jednak Donnarumma.

W 57. minucie kolejnego gola w tym sezonie zdobył Piątek. Polski napastnik przytomnie zachował się w polu karnym rywali i z bliska pokonał golkipera gospodarzy.

W 68. minucie Polak oddał kolejny celny strzał na bramkę rywali. Tym razem jednak Sorrentino poradził sobie z jego uderzeniem.

W 89. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Romagnoli. Ostatecznie jej nie wykorzystał i cały czas mieliśmy 2:1 dla gości.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Chievo – Milan 1:2 (1:1)

0:1 Biglia 31′
1:1 Hetemaj 41′
1:2 Piątek 57′