Milan w polowaniu na doświadczonego snajpera

Edin Dżeko
Edin Dżeko PressFocus

Włoskie media donoszą, że Milan nadal wierzy w sprowadzenie do siebie Oliviera Girouda, mimo, że ten podpisał nowa umowę z Chelsea. Jeżeli nie uda się domknąć tej transakcji, oczy włodarzy Rossonerich zwrócą się ku Edinowi Dżeko z Romy.

  • Milan kontynuuje poszukiwania doświadczonego snajpera
  • Celem numer jeden dla Rossonerich jest Olivier Giroud, ale jego przedłużenie kontraktu z Chelsea utrudnia przeprowadzenie transakcji
  • W przypadku fiaska rozmów z Francuzem, Włosi zechcą sprowadzić Edina Dżeko

Milan chce Girouda albo Dżeko

Milanowi coraz bardziej spieszy się w kwestii sprowadzenia nowego napastnika. Choć eksperyment z Mario Mandżukiciem nie wypalił, włodarze klubu z San Siro są przekonani, że w ich kadrze brakuje doświadczonego snajpera. Rossoneri czekają na odpowiedź ze strony Oliviera Girouda, któremu zaproponowali kontrakt. Pracownicy klubu są w stałym kontakcie z reprezentantami Francuza. Proponują napastnikowi dwuletnią umowę opiewającą na 4 miliony euro. Dodatkowo dokument ma przewidywać opcję przedłużenia o kolejny rok.

Warunek dojścia do porozumienia jest jeden, ale za to skomplikowany – Giroud musi dojść do porozumienia Chelsea i rozwiązać podpisany przed dwoma tygodniami kontrakt.

Milan jest przekonany, że dojdzie z napastnikiem do porozumienia, ale w razie czego przeczesuje rynek w poszukiwaniu alternatyw.

Tuttosport donosi, że taką mógłby być Edin Dżeko. Bośniak nosi się z odejściem z Romy, ale jego sprowadzenie byłoby znacznie droższe niż w przypadku napastnika Chelsea. Zdobywca 13 bramek w 38 spotkaniach ubiegłego sezonu ma wyższe wymagania dotyczące pensji niż Giroud.

Komentarze