Milan nie zmienia transferowego priorytetu

Hakim Ziyech
Hakim Ziyech fot. PressFocus

Milan wciąż jest zainteresowany pozyskaniem Hakima Ziyecha. Nie ma on pewnego miejsca w Chelsea, dlatego będzie chętny na przeprowadzkę w zimowym oknie transferowym – przekonuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Hakim Ziyech od dłuższego czasu jest celem transferowym Milanu
  • Do kolejnej próby ściągnięcia go dojdzie w trakcie styczniowego okienka
  • Marokańczyk jest otwarty na możliwość przeprowadzki do Mediolanu

Milan liczy na jakościowe wzmocnienie

Milan pracował nad ściągnięciem Hakima Ziyecha już w trakcie letniego okienka transferowego. Nie udało się jednak wówczas dojść do porozumienia z Chelsea, która oczekiwała konkretnych pieniędzy, zaś mistrzowie Włoch proponowali wypożyczenie z późniejszą opcją wykupu.

Marokańczyk spędził w Londynie kolejne pół roku, lecz jego pozycja w zespole nie uległa zmianie. W dalszym ciągu jest w głównej mierze rezerwowym, a na murawie pojawia się rzadziej, niż by tego chciał. Nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się poprawić, więc ofensywny pomocnik zakłada możliwość odejścia z Chelsea. Przenosiny do Mediolanu są dla niego kuszącą opcją.

Milan chce wykorzystać okazję i wznowić negocjacje z The Blues. Plan na przeprowadzenie transakcji się nie zmienia – “La Gazzetta dello Sport” donosi, że “Rossoneri” chcą zaoferować półroczne wypożyczenie z zapewnieniem sobie opcji wykupu. Co najważniejsze, opłacanie pensji reprezentanta Maroka miałoby zostać podzielone, gdyż Milan nie jest w stanie pokryć pełnego wynagrodzenia.

Priorytetem Chelsea w dalszym ciągu jest definitywna sprzedaż, lecz wobec braku zainteresowanie może finalnie skusić się na ofertę Milanu. Byłoby to bez wątpienia spore wzmocnienie dla drużyny, która cierpi na braki kadrowe w ofensywie. Niewykluczone, że Ziyech zostanie również poniekąd następcą dla Rafaela Leao, który wciąż nie zadeklarował chęci kontynuowania współpracy z mistrzem Włoch.

Zobacz również: Co z przyszłością Żurkowskiego? Odpadł faworyt do transferu pomocnika

Komentarze