Milan szuka sposobu na zatrzymanie Tomoriego

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori PressFocus

AC Milan jest poważnie zainteresowany zatrzymaniem w zespole na stałe środkowego obrońcy Fikayo Tomoriego. Jak informuje The Sun przedstawiciele Rossonerich rozpoczęli już rozmowy z londyńską Chelsea mające na celu zatrzymanie pozyskanie piłkarza na zasadzie definitywnego transferu.

Tomori przekonał Piolego

Tomori do zespołu Milanu dołączył podczas styczniowego okna transferowego na zasadzie wypożyczenia z Chelsea i stał się ważnym wzmocnieniem drużyny prowadzonej przez Stefano Piolego. Szkoleniowiec Rossonerich ma nadzieje, że w przyszłym sezonie Anglik również będzie do jego dyspozycji, ale na przeszkodzie stoi kwota odstępnego zawarta w umowie między klubami. Ta wynosi 28 milionów euro.

Rossoneri są jednak zdeterminowani do zatrzymania Tomoriego i rozpoczęli już negocjacje w Chelsea w sprawie ewentualnego obniżenia kwoty transferu. Jednocześnie klub z San Siro poszukuje innych rozwiązań, które umożliwią mu pozyskanie na stałe angielskiego obrońcy. Jednych z nich jest sprzedaż Alessio Romagnoliego, którego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu 2022 roku.

23-letni Tomori od czasu dołączenia do Milanu rozegrał w jego barwach 14 spotkań, w tym dziewięć w Serie A.

Komentarze