Milan szuka nowego stopera. Na radarze perełka Atalanty

Caleb Okoli
Caleb Okoli PressFocus

“Rossoneri” myślą o wzmocnieniu środka obrony, a na ich celowniku znalazł się Caleb Okoli z Atalanty Beragmo.

  • Milan ma w planach sprowadzenie nowego defensora
  • Jednym z monitorowanych przez “Rossonerich” piłkarzy jest Okoli
  • 21-letniego stopera osobiście miał obserwować Maldini

Caleb Okoli zamieni Bergamo na Mediolan?

Według najnowszego raportu włoskiego dziennika “La Repubblica”, AC Milan w najbliższych okienkach transferowych będzie chciał pozyskać nowego środkowego obrońcę. Wysoko na liście życzeń popularnych “Rossonerich” jest Caleb Okoli z Atalanty Bergamo, który bardzo dobrze wygląda w tym sezonie i przykuwa uwagę wielkich klubów.

Młodzieżowy reprezentant Italii poprzednia kampanię spędził na wypożyczeniu w Cremonese, a jeszcze wcześniejszy sezon rozegrał na czasowej transakcji w SPAL. Te wypożyczenia bardzo pomogły utalentowanemu zawodnikowi, który obecnie wraz ze swoim klubem plasuje się na drugim miejscu w tabeli Serie A, tracąc tylko dwa punkty do lidera z Neapolu.

Zobacz również:

Mierzący 187 cm wzrostu defensor jest wychowankiem Vicenzy, a do słynącej ze świetnego szkolenia akademii Atalanty Bergamo trafił w lipcu 2015 roku. Perspektywicznemu obrońcy jednak dopiero w trwających rozgrywkach udało się zadebiutować na poziomie włoskiej ekstraklasy.

Caleb Okoli w aktualnej kampanii Serie A rozegrał 8 spotkań. Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia go na 5 milionów euro, ale Milan zapewne musiałby liczyć się z dużo większym wydatkiem.

Komentarze

Na temat “Milan szuka nowego stopera. Na radarze perełka Atalanty