Milan rozwiał marzenia Interu! Pierwsze Scudetto dla Rossonerich od 11 lat

Olivier Giroud
Olivier Giroud Pressfocus

AC Milan rozbił na wyjeździe US Sassuolo 3:0. To oznacza pierwszy tytuł mistrza Włoch dla Rossoberich od 2011 roku, nawet mimo faktu, że Inter także wysoko wygrał swoje spotkanie.

Gracze AC Milan w pierwszej połowie rywalizacji z US Sassuolo mieli gigantyczną przewagę. Oddali aż 15 strzałów, z czego 11 było celnych. Dwa gole strzelił Olivier Giroud, jednego dołożył Franck Kessie. Gospodarze przy tak dysponowanym rywalu byli kompletnie bezradni.

W drugiej połowie piłkarze Stefano Pioliego nie forsowali już tempa. Do siatki trafił co prawda Zlatan Ibrahimović, ale Szwed był na pozycji spalonej.

***

Dla porównania Inter w pierwszej części gry, nie potrafił znaleźć sposobu na Sampdorię. Chociaż także w tej odsłonie mieli gigantyczną przewagę (18 strzałów, 5 celnych), to jednak nie zdobyli choćby jednej bramki.

Po przerwie, gra podopiecznych Simone Inzaghiego uległa radykalnej zmianie. W ciągu kwadransa, Nerrazzurich strzelili trzy gole. Kanonadę w 49. minucie rozpoczął Ivan Perisić, zaś w 55. i 59. minucie kontynuował Joaquin Correa.

Wyniki 38. kolejki Serie A:

US Sassuolo – AC Milan 0:3 (0:3)

Olivier Giroud (17′, 32′), Franck Kessie (36′)

Inter Mediolan – Sampdoria Genua 3:0 (0:0)

Ivan Perisić (49′), Joaquin Correa (55′, 59′)

Comments 38 comments

Mistrzem jest ten, kto zdobywa najwięcej punktów. Czyli w tym sezonie MILAN.
Wielkie brawa i gratulacje dla trenera Pioliego (którego b.lubię, ale w niego nie wierzyłem), dla Ibry, dla reszty piłkarzy Milanu za wspaniałą robotę jaką wykonali. Gratulacje też dla kibiców Milanu.

Fajny sezon zakończony, a ja już czekam na nowy 🙂

Pozdr.

Kiepska liga, kiepski mistrz, kiepski król strzelców. Wszystko się kiepsko skończyło oprócz Coppa Italia i Superpucharu.
Gratulacje dla mistrzowskiej drużyny.
Ważne, że nie Juventusik z anty-trenerem, weteranami w obronie z MLS i pseudo-napastnikiem za 80 mln. euro.

No tak…. kiepski mistrz, kiepski król strzelców. Wszystko się kiepsko skończyło tylko Coppa Italia i Superpuchar nie były kiepskie bo były fantastyczne, cudowne i obłędne ponieważ wygrał Inter – proste jak drut co tu wyjaśniać hehehhe;)
Słoma z butów wylazła, olbrzymi brak klasy, za jednym zamachem gratulujesz i deprecjonujesz czyli zaniżasz wagę, rangę, wartość sukcesu jakim jest mistrzostwo czy król strzelców, osiągnięcia Interu rzecz jasna wyolbrzymiasz, obrażasz innych i myślisz że wyplatając w to fałszywe i zakłamane gratulacje, cokolwiek zyskujesz w czyichś oczach? Raczej tylko tracisz. Przegrywać też trzeba umieć, może nawet bardziej niż wygrywać. Myślenie dziecka z gimnazjum – nie nauczyłem się, nie zrobiłem co miałem polecone ale przyczyną niepowodzenia jest przecież nauczyciel co się uwziął i jego pasją jest gnębienie gimnazjalisty bo przecież gimby nie będą szukać winy w sobie.

Gratulacje dla Milanu! Świetny sezon i zasłużony triumf. Dziś kibice Milanu świętują zatem nie można napisać w tym dniu nic innego niż FORZA MILAN 😃 powodzenia w Lidze Mistrzów i do zobaczenia w przyszłym sezonie

Pal licho ze Scudetto dla Milanu. Jutro żaden kibic Milanu jak się obudzi i tak nie będzie pamiętał dzisiejszego wieczoru. 😉
Gratulacje.
Chciałem tylko przypomnieć najważniejszy wynik dnia Spezia- Napoli 0:3 ! 🙂

Fajna wygrana Interu na koniec.
Szkoda, że się nie udało, ale może za rok Inter zdobędzie Scudetto. Zobaczymy jak będzie wyglądał rynek transferowy.
Różnica 2 punktów to niewiele tym bardziej, ze Inter ma aż o 14 goli lepszy bilans bramkowy niż Milan. Nie jest to dominacja jak w zeszłym sezonie Interu, ale gratulacje Milanowi się należą.
Czekamy na nowy sezon.

Szczerze to myślałem że przy tak słabym Juve to Inter zdominuje rozgrywki na kilka lat a tu prosze Milan wjeżdża z buta po scudetto haha
Za rok znowu pewnie mistrz wróci do Turynu więc Inter jeszcze bedzie musiał poczekać na drugą gwiazdkę a zanim ktoś się zblizy ilościa scudetto do Juve to pewnie minie ze 100lat

W tym roku miał wrócić i co? Upsik, kolejne 4 miejsce bez jakiegokolwiek trofeum. Zanim ktokolwiek pobije rekord przegranych finałów LM Juventusu również minie jakieś 100 lat, pozdrawiam.

Jeśli ktoś się łudził że Milan potknie się w ostatniej kolejce to był zwyczajnie nieobiektywny, ponieważ Milan zbudował znakomitą rosnącą formę na finiszu rozgrywek a do tego był niesamowicie głodny i spragniony zwycięstwa. Milan będzie coraz mocniejszy, ten tytuł jest znacznie ponad to do czego ten zespół był budowany. AC Milan mistrzem Włoch!!! Nanananana… Gratulacje dla wszystkich kibiców czerwonoczarnych! Diabeł tryumfuje, nareszcie!

Tyle było ciśnienia na kadrę Milanu, że jakiś Selmakers Messias i tak dalej najsłabsze mistrz. Dzieciaki zapomnieli, że piłka to gra drużynowa. Wspaniały moment dla nas dla kibiców AC Milan. Szacunek dla konkurentów. A dla Gargamell marchewka w oko saurona i recoeta na maść na ból zwieraczy. Najgorszy trolllll….

Piękny klub, piękna historia, tyle razy obrażani od przyjścia Pioliego, a tu przełom! Cieszę się, ze mogłem oglądać tez mecze z wysokości trybun, a w domu wisi Tonali i Ibra :)) Forza !