Milan rozpoczyna podchody. Ściągnie do ataku uznane nazwisko?

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Imago/Pressinphoto

Milan celuje w pozyskanie nowego napastnika, który wzmocni pierwszą jedenastkę. W najbliższym czasie władze klubu skontaktują się z Atletico Madryt, aby zapytać o szanse na ewentualny transfer Alvaro Moraty – informuje Gianluca Di Marzio.

  • Milan chce tego lata ściągnąć nowego napastnika
  • Na celowniku znalazł się Alvaro Morata
  • Rossoneri nawiążą kontakt z Atletico Madryt, aby wybadać grunt pod ewentualny transfer

Morata wróci do Serie A?

Odejście Zlatana Ibrahimovicia oraz coraz bardziej zaawansowany wiek Oliviera Girouda zmuszają pion sportowy Milanu do rozglądania się za nowym napastnikiem. Z tym transferem łączonych już było wiele nazwisk. Najbliżej Rossonerim było do Marcusa Thurama, który finalnie zdecydował się skorzystać z oferty ich lokalnego rywala.

Teraz klub z San Siro obrał sobie za cel transfer Alvaro Moraty. Niebawem rozpoczną się rozmowy z Atletico Madryt, aby wybadać grunt pod ewentualną transakcję. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć wymagania finansowe ekipy ze stolicy Hiszpanii. Uważa się, że Los Rojiblancos będą oczekiwać kwoty przekraczającej 20 milionów euro, co jest zbyt dużym wydatkiem dla Milanu.

Włosi liczą, że uda się wynegocjować niższą cenę. Morata ma za sobą kilkuletnie występy w Juventusie. W Serie A radził sobie nieźle, dlatego ten powrót mógłby być dla niego korzystny. Milan chce ściągnąć napastnika, który będzie skutecznie współpracował z Rafaelem Leao.

Zobacz również: Zaskakujący kandydat do wzmocnienia Milanu. Rossoneri negocjują z AZ Alkmaar

Komentarze