AC Milan rusza do ofensywy transferowej

Charles De Ketelaere
Charles De Ketelaere PressFocus

Po tym, jak AC Milan przedłużył umowę z Paolo Maldinim, zamierza uaktywnić się na rynku transferowym. Rossoneri planują znacznie wzmocnić ofensywę, ale i kupić niedrogiego środkowego obrońcę.

  • AC Milan w piątek przedłużył umowę ze swoim dyrektorem sportowym, Paolo Maldinim
  • Teraz Rossoneri zamierzają ruszyć do ofensywy na rynku. Jak dotąd, zapewnili sobie jedynie usługi Divocka Origiego
  • Mistrzowie Włoch zamierzają wzmocnić ofensywę i kupić niedrogiego stopera

Maldini przedłużył kontrakt, czas na nowych piłkarzy

AC Milan w piątek, niemalże w ostatniej chwili, zdołał przedłużyć umowę z Paolo Maldinim. Legenda Rossonerich wykonuje świetną pracę jako dyrektor sportowy klubu. Jak dotąd, mistrzowie Włoch nie byli zanadto aktywni na rynku transferowym. Zapewnili sobie jedynie usługi Divocka Origiego, a także wykupili Alessandro Florenziego. Teraz, według doniesień, mają zacząć kompletować kadrę na przyszły sezon.

Pomimo zakontraktowania napastnika, nadal priorytetem pozostaje wzmocnienie ofensywy. Od dłuższego czasu mediolańczycy pracują nad dwoma piłkarzami Club Brugge. Pierwszy z nich to Charles De Ketelaere. Ten zwykle gra jako ofensywny pomocnik, ale może zająć też każdą pozycję w ataku. Belgijski klub wycenia go na 40 milionów euro. Jego kolega z drużyny, Noa Lang, to w głównej mierze prawoskrzydłowy. Ma kosztować około 20 milionów euro.

Do tego Rossoneri wyrazili zainteresowanie Hakimem Ziyechem czy Marco Asensio. Mają też próbować podkraść Interowi Paulo Dybalę. To jednak nie są priorytety mistrzów Włoch, choć są skłonni wykorzystać ewentualną okazję na rynku.

Nie jest tajemnicą, że marzyli też o sprowadzeniu Svena Botmana. Holender postawił jednak na Newcastle United. Wobec tego Milan planuje wzmocnić obronę niskim kosztem. Na jego radarze znajdują się, między innymi, Abdou Diallo oraz Francesco Acerbi.

Komentarze

Comments 5 comments

Milan stanie się jednym z kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów.
Jest tam spory potencjał i czuję że to będzie ich sezon w Europie. Nawet w klubie zaczynają mówić o dobrym występie w Europie.

Jednak mimo wszystko nie panuje tam tak ogromny entuzjazm jak w Interze w którym myślą że jak wypożyczyli Lukaku to z urzędu wygrają serie A gromiąc zwłaszcza Milan kilkoma bramkami i zdetronizują bez problemu Real Madryt w Champions League