Milan przełamał się na San Siro i straszy Inter

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w pierwszym sobotnim spotkaniu 31. kolejki Serie A pokonał Genoę 2:1. Rossoneri przełamali zatem złą passę na swoim stadionie, straszą jednocześnie Inter Mediolan, zajmujący pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Do przerwy remis

AC Milan do konfrontacji z Rossoblu przystępował bez Zlatana Ibrahimovicia. Tym samym w wyjściowym składzie ekipy Stefano Pioliego w ataku zagrali Rafael Leao i Ante Rebić. Z kolei w drużynie gości o gole zadbać miał Gianluca Scamacca, który podobno wciąż znajduje się na celowniku Juventusu, ale także Rossonerich.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w pierwszym kwadransie rywalizacji, bo w 14. minucie kapitalnym uderzeniem z lewej nogi z linii 16. metra popisał się Ante Rebić i wicelider ligi włoskiej objął prowadzenie. Milan nie zdołał jednak utrzymać zaliczki bramki do przerwy. Mattia Destro w 37. minucie popisał się celnym strzałem głową po centrze z rzutu rożnego i ostatecznie na przerwę oba zespoły udały się remisem.

Rossoneri z niezwykłym szczęściem

Po zmianie stron bliski wpisania się na listę strzelców był Ante Rebić, ale ostatecznie jego próba nie dała efektu w postaci gola. Chociaż team z Mediolanu wydawał się rozpędzony jak ciężarówka z górki, to ostatecznie długo nie udawało mu się wyjść na prowadzenie. Ostatecznie udało się to w 68. minucie, gdy dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka niefortunnie odbiła się od Gianluki Skamakki i wpadła do siatki.

W samej końcówce Czerwono-niebiescy mogli wyrównać stan rywalizacji. Niemniej po Fikayo Tomori oraz Simon Kjaer uratowali jednak swoją drużynę przed stratą bramki i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Milan odniósł 20. zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu legitymuje się bilansem 66 punktów na koncie.