Milan przed egzaminem. “Zagramy z pełnym przekonaniem”

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

W sobotni wieczór drużynę Milanu czeka prawdziwy sprawdzian. Podopieczni Stefano Pioliego w derbowym meczu zmierzą się z Interem Mediolan. Oba zespoły pozostają w tym sezonie niepokonane i będą chciały potwierdzić dobrą formę.

Czytaj dalej…

– Milan ma swoją własną tożsamość i swój sposób gry. W naszej pracy jesteśmy nieustannie egzaminowani. Teraz czeka nas ważny i trudny egzamin. Miałem bardzo mało czasu, ale w takiej samej sytuacji są nasi przeciwnicy – mówił Pioli podczas konferencji prasowej, cytowany przez Football Italia.

– Nasza podróż rozpoczęła się rok temu i mamy sporo miejsca na poprawę. Szanujemy także naszych przeciwników, którzy są postrzegani jako kandydaci do zdobycia mistrzostwa. Na boisko wyjdziemy jednak z pełnym przekonaniem – kontynuował szkoleniowiec Milanu.

Komplet punktów i powrót Zlatana

Milan do sobotniego spotkania przystąpi z kompletem dziewięciu punktów na koncie po trzech dotychczas rozegranych spotkaniach. Taka sytuacja niewątpliwie cieszy szkoleniowca Rossonerich.

– Miałem nadzieję, że do derbów przystąpimy z trzema zwycięstwami w lidze i przebrniemy przez wszystkie rundy w europejskich pucharach. Dotarliśmy tutaj w dobrym stylu, ale nasi przeciwnicy także sobie dobrze radzą. Pokonanie Interu z pewnością zwiększyłoby entuzjazm, ale patrzymy tylko na każdy kolejny mecz. Myśli o rozwijaniu się i poprawie – mówił Pioli.

W zespole Milanu zapewne ujrzymy Zlatana Ibrahimovicia, który niedawno wrócił do treningów po przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusem. – Czuje się dobrze, ale oczywiście miał tylko tydzień treningu. Jest jednak gotowy do gry – dodał szkoleniowiec Rossonerich.

Sobotnie Derby Mediolanu, które rozegrane zostaną na San Siro, rozpoczną się o godzinie 18:00.

Komentarze