Milan pracuje nad umową dla napastnika

Olivier Giroud
Olivier Giroud fot. PressFocus

Milan liczy, że uda się przekonać Oliviera Girouda do kontynuowania współpracy. Jego kontrakt wygasa po sezonie, a lada moment mają odbyć się kolejne rozmowy w sprawie jego przedłużenia – informuje Fabrizio Romano.

  • Olivier Giroud odgrywa kluczową rolę w ekipie Milanu
  • Mistrzowie Włoch nie tracą nadziei, że uda się dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy
  • Zimą napastnika chcieli Everton oraz zespoły z Major League Soccer

Giroud kluczowy dla Milanu

Aktualne notowania Milanu są dużo słabsze, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Spadek formy doprowadził do wypadnięcia z walki o krajowe mistrzostwo, a w tej chwili pod znakiem zapytania stoi również gra w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Nie wiemy, jaka przyszłość czeka zagubionego Stefano Piolego, a także Rafaela Leao, który przebiera nogami na myśl o hitowym transferze.

Władze mistrza Włoch skupiają się na kontynuowaniu współpracy z Olivierem Giroudem, który w poprzednim oraz obecnym sezonie odgrywa kluczową rolę w zespole. Jest bardzo istotny zarówno na boisku, jak i poza nim. Kontrakt francuskiego weterana wygasa latem, a Milan nie traci wiary w jego przedłużenie. Ustalono już grafik kolejnych spotkań z przedstawicielami napastnika. W grę wchodzi umowa do końca sezonu 2023/2024.

O tym, jak ważny dla Milanu jest Giroud, przekonano się w trakcie zimowego okienka transferowego. Zapytania o niego składał Everton oraz kluby z Major League Soccer, natomiast “Rossoneri” nie chcieli słyszeć o ewentualnym rozstaniu.

We wszystkich rozgrywkach Giroud zgromadził dziesięć trafień oraz sześć asyst. Jest więc drugim, obok Rafaela Leao, najlepszym strzelcem zespołu.

Zobacz również: Kolejny cios dla Milanu. Golkiper może nie zagrać w hicie

Komentarze