Milan pracuje nad transferem Słoweńca

Josip Ilicić
Josip Ilicić PressFocus

AC Milan przygotowuje się już do nowego sezonu i pracuje nad wzmocnieniami drużyny. Jednym z celów transferowych Rossonerich jest Josip Ilicić, z którym klub z Mediolanu miał już dojść do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Do porozumienia muszą dojść jeszcze oba kluby.

  • AC Milan czyni starania o sprowadzenie do zespołu doświadczonego Słoweńca Josipa Ilicica
  • 33-letni piłkarz doszedł już do porozumienia z Rossoneri w sprawie warunków indywidualnego transferu
  • Klub z Mediolanu musi jeszcze dojść do porozumienia z Atalantą Bergamo

Milan negocjuje transfer Ilicicia

Milan jest zdecydowany na sprowadzenie do siebie Ilicica, ale czekają go trudne negocjacje z klubem z Bergamo. Jak informuje Tuttosport Atalanta oczekuje za 33-letniego piłkarza około 6-8 milionów euro, podczas gdy Rossoneri są przygotowani na wyłożenie za doświadczonego Słoweńca 4 milionów euro.

Ilicicia z Atalantą Bergamo wiąże umowa do czerwca 2022 roku i znajduje się w niej opcja przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Sam piłkarz jest jednak zdecydowany na przenosiny na San Siro, gdzie mógłby wypełnić lukę powstałą po odejściu Hakana Calhanoglu.

Doświadczony Słoweniec na włoskich boiskach występuje od 2010 roku. Przed przenosinami do Atalanty Bergamo latem 2017 roku reprezentował również barwy US Palermo i Fiorentiny. Na boiskach Serie A rozegrał już 320 spotkań, zdobywając w nich 93 bramki i dokładając 62 asysty.

W sezonie 2020/21 wystąpił w 28 ligowych meczach, sześć razy wpisując się na listę strzelców i notując 10 asyst.

Komentarze