Milan pozyska bramkarza Atalanty

Marco Sportiello
Marco Sportiello fot. PressFocus

Latem szeregi Milanu zasili Marco Sportiello, który dołączy do zespołu na zasadach wolnego transferu. Po sezonie wygaśnie jego kontrakt z Atalantą.

  • Milan będzie miał nowego bramkarza
  • Jako wolny zawodnik do drużyny latem dołączy Marco Sportiello
  • Włoch będzie rezerwowym dla Mike’a Maignana

Milan wprowadza spokój na ławce rezerwowych

Kontuzja, jaką w połowie września doznał Mike Maignan, wprawiła władze oraz sztab szkoleniowy Milanu w spore zakłopotanie. Francuz był bowiem w wielu meczach najjaśniejszym punktem zespołu, notując przy tym świetne liczby między słupkami. Podstawowym bramkarzem mistrza Włoch został 37-letni Ciprian Tatarusanu, który nie dysponuje wystarczającymi umiejętnościami do gry na najwyższym europejskim poziomie.

Kibice z utęsknieniem wyczekują powrotu Maignana do gry. Wiele wskazuje na to, że na boisku pojawi się ponownie na początku marca. “Rossoneri” pragną zabezpieczyć się przed podobną sytuacją w przyszłym sezonie, dlatego ściągają uznanego bramkarza. Fabrizio Romano poinformował, że latem do zespołu trafi Marco Sportiello.

30-letni Włoch po sezonie będzie wolnym zawodnikiem. Milan skorzystał z okazji i przejął gracza Atalanty, któremu wygasa kontrakt. W obecnej kampanii Sportiello występuje sporadycznie, gdyż dla ekipy z Bergamo zaliczył zaledwie siedem spotkań. W Mediolanie jego sytuacja ma wyglądać podobnie.

Plan Milanu zakłada, że Sportiello będzie pełnił funkcję rezerwowego dla Maignana, który bezsprzecznie jest numerem jeden między słupkami.

Zobacz również: Juventus przed rewolucją? Wiadomo, że nic nie wiadomo

Komentarze