Pomocnik na wylocie z Milanu

Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko fot. PressFocus

AC Milan dąży do rozstania z Tiemoue Bakayoko. Francuz powinien zimą opuścić szeregi mistrza Włoch na rzecz transferu do ligi tureckiej – donosi Nicolo Schira.

  • Milan wyraził zgodę na transfer Tiemoue Bakayoko
  • Nad ściągnięciem Francuza pracuje turecki Adana Demirspor
  • Pomocnik nie pojawił się w obecnym sezonie na boisku

Koniec przygody Bakayoko z Milanem

Tiemoue Bakayoko przebywa w Milanie na dwuletnim wypożyczeniu z Chelsea, które kończy się w połowie 2023 roku. W umowie między klubami zawarto obowiązek wykupu Francuza, co zdecydowanie ciąży na ekipie “Rossonerich”. Aby uniknąć wydania kwoty na zbędnego zawodnika, konieczne jest jego odejście przed tym terminem.

Mistrzowie Włoch pracują zatem nad przedwczesnym rozstaniem. Władze kluby wydały zgodę na przenosiny środkowego pomocnika do ligi tureckiej. Poważne zainteresowanie transferem wykazuje Adana Demirspor.

W obecnym sezonie Bakayoko nie zagrał jeszcze w żadnym spotkaniu, zaś w poprzedniej kampanii pojawiał się na murawie tylko sporadycznie. Jego drugą przygodę z Milanem można więc określić mianem kompletnej katastrofy.

Dla jednokrotnego reprezentanta Francji bardzo udany był sezon 2020/2021, który spędził na wypożyczeniu w Napoli. Milan miał nadzieję, że przełoży on dobre występy z Neapolu na Mediolan, lecz finalnie do tego nie doszło.

Zobacz również: Vlahović nie zagra z Cremonese, Serb walczy o powrót do gry na hit

Komentarze