Milan powalczy o skrzydłowego Arsenalu?

Gabriel Martinelli
Gabriel Martinelli PressFocus

Włodarze Milanu powoli muszą szukać ewentualnego następcy Rafaela Leao, którego przyszłość w Mediolanie stoi pod dużym znakiem zapytania. Na radar “Rossonerich” podobno trafił Gabriel Martinelli z Arsenalu.

  • Gabriel Martinelli stał się celem transferowym Milanu
  • Niedługo z Mediolanu może wyjechać Rafael Leao
  • Portugalczyk jest pożądany na rynku transferowym

Gabriel Martinelli zastąpi Rafaela Leao na San Siro?

Jak donosi włoski serwis “Calciomercato”, Milan powalczy o zakontraktowanie Gabriela Martinellego, gdyby z Mediolanem pożegnał się Rafael Leao. Portugalski gwiazdor jest w kapitalnej formie i wzbudza zainteresowanie gigantów europejskiego futbolu, dlatego “Rossoneri” muszą rozejrzeć się za ewentualnym następcą skrzydłowego.

Stąd informacja w mediach o zainteresowaniu mistrza Italii Gabrielem Martinellim, którego poczynania na mundialu w Katarze podobno obserwowała także hiszpańska Barcelona. Wyciągnięcie lewego napastnika z Arsenalu nie będzie jednak łatwe, ponieważ Mikel Arteta bardzo ceni sobie umiejętności 21-latka, w którym drzemie wielki potencjał.

Sześciokrotny reprezentant “Canarinhos” z powodzeniem gra dla drużyny popularnych “Kanonierów” od lipca 2019 roku, kiedy to trafił na Emirates Stadium za nieco ponad 7 milionów euro z rodzimego Ituano. Wcześniej perspektywiczny zawodnik szkolił się w akademii Corinthians.

Gabriel Martinelli w 23 spotkaniach trwających rozgrywek zdobył 5 bramek i zanotował 2 asysty. Jego wartość rynkowa jest szacowana na mniej więcej 60 milionów euro. Umowa Brazylijczyka z Arsenalem wygasa 30 czerwca 2024 roku, ale między stronami są prowadzone intensywne rozmowy na temat przedłużenia kontraktu.

Komentarze