Milan podejmuje decyzje ws. wypożyczonych

Soauliho Meite
Soauliho Meite PressFocus

AC Milan nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego zatrzymania w zespole Soauliho Meite. Rossoneri nie planują natomiast wykupienia innego wypożyczonego zawodnika – Diogo Dalot z Manchesteru United.

Meite musi przekonać Milan

27-letni Meite dołączył do Milanu w połowie stycznia na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Torino. Rossoneri wyłożyli w tym celu 500 tysięcy euro, ale dysponują również prawem do definitywnego transferu za 8,5 miliona euro plus bonusy.

Od czasu przenosin na San Siro francuski pomocnik rozegrał 15 spotkań we wszystkich rozgrywkach, ale prezentował się w nim ze zmiennym skutkiem. Głównie z tego powodu władze klubu z decyzją o jego ewentualnym wykupieniu zamierzają poczekać do końca obecnego sezonu.

Dalot nie zostanie w Milanie

Przyszłości w zespole prowadzonym przez Stefano Piolego nie ma natomiast Diogo Dalot, który do Włoch przeniósł się w październiku ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru United. Według włoskich mediów Milan podjął już decyzję o odesłaniu piłkarza po zakończeniu sezonu na Old Trafford.

Rossoneri nie chcą inwestować w definitywny transfer Dalot, a zaoszczędzone dzięki temu środki przeznaczyć na inne cele – wykupienie z Chelsea Fikayo Tomoriego oraz przedłużenie kontraktów z Hakanem Calhanoglu i Gianluigim Donnarummą.

Komentarze