Milan podejmie ambitną próbę pozyskania pomocnika Chelsea

Mateo Kovacić
Mateo Kovacić fot. PressFocus

Mateo Kovacić nie może być pewny swojej przyszłości w Chelsea. Zdaniem angielskich mediów latem rozważona zostanie jego sprzedaż. Przedstawiciele Milanu spotkali się z Chorwatem oraz jego agentami.

  • Mateo Kovacić może latem opuścić Stamford Bridge
  • Milan podejmie próbę ściągnięcia Chorwata
  • Kontrakt Kovacicia obowiązuje do połowy 2024 roku

Kovacić wróci do Serie A?

Przyszłość Mateo Kovacicia w Chelsea stoi pod znakiem zapytania. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2024 roku, a w tej chwili nie toczą się rozmowy w sprawie jego przedłużenia. The Blues przeprowadzi latem kolejną rewolucję kadrową, której jedną z ofiar może stać się właśnie chorwacki pomocnik. Angielskie media przekonują, że po sezonie władze klubu rozważą jego sprzedaż.

Kovacić nie będzie narzekał na brak zainteresowania. Jego sytuację monitoruje Manchester City, choć kuszący wydaje się także potencjalny powrót do Włoch. Przy okazji ostatniego meczu z Tottenhamem w Lidze Mistrzów przedstawiciele Milanu spotkali się w Londynie z piłkarzem oraz jego agentami.

Dla mistrzów Włoch byłby to bez wątpienia świetny ruch. 28-latek uchodzi za jednego z najlepszych pomocników w Premier League, pomimo gorszego okresu. Mając na uwadze, że jego umowa wygaśnie w przyszłym roku, kwota ewentualnego transferu nie byłaby zbyt wysoka.

W latach 2013-2015 Kovacić reprezentował barwy Interu Mediolan. Później trafił do Realu Madryt, a od niedawna gra dla Chelsea.

Zobacz również: Leao zawodzi, Pioli szuka rozwiązania. “Na treningu radzi sobie bardzo dobrze”

Komentarze