Milan pod wrażeniem Umtitiego. Wykorzysta niechęć Barcelony do Francuza?

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti fot. PressFocus

Samuel Umtiti wrócił we Włoszech do wysokiej dyspozycji. Jego postawa w barwach Lecce budzi spore zainteresowanie wśród innych ekip. Ściągnięcie go do siebie rozważa Milan – informuje hiszpański “Sport”.

  • Samuel Umtiti przebywa na wypożyczeniu w Lecce
  • We Włoszech wrócił do wysokiej dyspozycji
  • Milan liczy, że skorzysta na niechęci FC Barcelony do Francuza i pozyska go za darmo

Milan chce skorzystać z okazji

Poprzednie sezony w wykonaniu Samuela Umtitiego były bardzo nieudane. Na początku przygody z FC Barceloną Francuz radził sobie świetnie. Szybko trafił do grona najlepszych obrońców na świecie, stając się przy tym liderem defensywy hiszpańskiego giganta. Później dały o sobie znać problemy zdrowotne, które nie pozwoliły mu na regularne występy. Po ciężkich kontuzjach Umtiti nie był już w stanie wrócić do wcześniejszej dyspozycji.

“Duma Katalonii” naciskała na rozstanie z 31-krotnym reprezentantem Francji. Na przeszkodzie stała natomiast jego wieloletnia umowa. Latem udało się wypchnąć go do Lecce na roczne wypożyczenie. Władze Blaugrany miały nadzieję, że Umtiti zaliczy we Włoszech dobry okres, co ułatwi kwestię późniejszego rozstania.

Wygląda na to, że 29-latek faktycznie zażegnał problemy ze zdrowiem, bowiem w ostatnich miesiącach gra regularnie. W tym sezonie zaliczył już 12 występów w Serie A, w tym jedenaście od początku listopada. Dobra postawa Umtitiego wzbudza zainteresowanie wśród innych ekip. Jego sytuację monitoruje Milan, który zebrał sporo pozytywnych informacji na temat jego kondycji fizycznej.

Mistrzowie Włoch planują latem podjąć próbę ściągnięcia go do siebie. Oczywiście liczą na przychylność FC Barcelony, która rozwiąże kontrakt z niechcianym zawodnikiem. Jeśli Umtiti będzie miał możliwość nawiązania współpracy z mocnym zespołem, zgodzi się na przedwczesne odejście z Camp Nou.

Zobacz również: Icardi wróci do Włoch? Interesują się nim duże marki

Komentarze