Milan pod ścianą. Kolejny klub chce sięgnąć po jego zawodnika

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Rozmowy Milanu z Hakanem Calhanoglu na temat przedłużenia wygasającego w przyszłym roku kontraktu na razie nie przyniosły efektu. Reprezentant Turcji już w styczniu będzie mógł prowadzić rozmowy z klubami zainteresowanymi jego sprowadzeniem, a tych nie powinno brakować. Jak informuje AS, po piłkarza chętnie sięgnęłoby Atletico Madryt.

Czytaj dalej…

Aktualna umowa 26-letniego zawodnika z mediolańskim klubem wygasa 30 czerwca 2021 roku, co oznacza, że po zakończeniu sezonu będzie mógł odejść na zasadzie wolnego transferu. AC Milan chciałby zatrzymać go w zespole i rozpoczął już w tej sprawie rozmowy z jego reprezentantami. Te na razie nie przyniosły oczekiwanego przez klub efektu i pozostanie Turka na San Siro stoi pod dużym znakiem zapytania.

Obecnie obowiązujący kontrakt gwarantuje Calhanoglu wynagrodzenie w wysokości 2,5 miliona euro rocznie. Piłkarz jest gotowy go prolongować, ale pod warunkiem otrzymania ponad 100-procentowej podwyżki. Na takie warunki zawodnika Rossoneri nie zamierzają jednak przystawać, co może sprawić, że zawodnik pożegna się z klubem z końcem sezonu.

Kandydatów do pozyskania 26-letniego piłkarza nie brakuje. Już wcześniej Calhanoglu był łączony z Manchesterem United, a teraz według hiszpańskiego dziennika AS, do grona klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem dołączyło Atletico Madryt. Hiszpanie liczą, że uda im się przekonać piłkarza, który na Wanda Metropolitano miałby dołączyć za darmo przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Calhanoglu zawodnikiem Milanu jest od lipca 2017 roku, kiedy dołączył do niego za ponad 23 miliony euro z Bayeru Leverkusen. Od tamtej pory reprezentant Turcji rozegrał dla Rossonerich 140 spotkań, zdobywając 27 bramek i dokładając do tego 40 asyst.

Komentarze