Pioli: Zlatan gotowy do gry

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w czwartek wraca do gry, mierząc się w swoim pierwszym oficjalnym meczu w sezonie 2020/2021 z Shamrock Rovers w eliminacjach do Ligi Europy. Szkoleniowiec Rossonerich przed tym starciem zakomunikował między innymi, że gotowy do gry w tym starciu będzie Zlatan Ibrahimovic.

Czytaj dalej…

AC Milan dzisiaj wybrał się do Irlandii. Opiekun mediolańskiej drużyny wyraża przekonanie, że jego zespół będzie gotowy do gry w tym starciu, zaczynając zmagania w europejskich pucharach od II rundy eliminacyjnej do Ligi Europy.

– Czujemy dreszcz emocji związany z rozpoczęciem nowego sezonu. Chcemy podążać drogą, którą obraliśmy pod koniec ostatniego sezonu – powiedział Stefano Pioli na konferencji prasowej. – Kwalifikacje to dopiero początek – dodał Włoch.

– Chcemy dostać się do fazy grupowej, ale na razie musimy skoncentrować się na jutrzejszym spotkaniu. Trzy tygodnie przygotowań to niewiele, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby być gotowym – przekonywał opiekun Czerwono-czarnych.

Pioli: Niczego nie możemy być pewni

– W sporcie, jeśli bierzesz coś za pewnik, zaczynasz od złego podejścia. Wiemy, czego możemy się spodziewać po naszym pierwszym występie, zdając sobie sprawę z tego, że nasi przeciwnicy grają dobrą piłkę nożną. To zespół, który jest na pewno lepiej przygotowany fizycznie od nas, musimy mieć to na uwadze, zdając sobie sprawę z tego, jakie trudności nas będą czekać. Musimy też skupić się na wykorzystywaniu szans, które będziemy mieli – zaznaczył opiekun mediolańskiej drużyny.

– Mamy w swoich szeregach kilku ważnych zawodników, którzy mogą stanowić o naszej sile. Jestem pewny, że ci zawodnicy, którzy otrzymają szansę na grę, to ją wykorzystają. Będą przygotowani na trudne spotkanie – uzupełnił Pioli.

Zlatan Ibrahimovic nie zagrał w ostatnim meczu kontrolnym przeciwko Brescii Calcio w miniony weekend, ale szkoleniowiec Rossonerich przekonywał, że Szwed doszedł już do siebie i będzie zdolny do gry w starciu, które będzie miało miejsce w Dublinie.

– Zlatan w pełni wyzdrowiał, jest bardzo dobrze nastawiony mentalnie, więc jest w dyspozycji, do jakiej zdążył już przyzwyczaić – powiedział Pioli.

Komentarze