Pioli: Nie myślę o przyszłości

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Gdy włoskie media spekulują, że po zakończeniu sezonu stery w AC Milanie przejmie Ralf Rangnick, to ekipa z miasta mody kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa pod wodzą Stefano Pioliego. Aktualny szkoleniowiec Rossonerich w rozmowie po wygranym boju z Juventusem FC przekonywał, że nie myśli o przyszłości, a skupia się na teraźniejszości.

Czytaj dalej…

Mediolański team kilka dni temu pewnie pokonał SS Lazio. Z kolei we wtorkowy wieczór w pokonanym polu pozostawił aktualnych mistrzów Serie A, odwracając losy rywalizacji o 180 stopni. Dodajmy, że Milan przegrywał z Juve 0:2, aby ostatecznie wygrać 4:2.

– Wszystkie pochwały należą się moim piłkarzom, którzy wykazują niesamowitą mentalność i ducha. Nawet w trudnych momentach trzymają się razem i nadal wierzą, więc zostali nagrodzeni tym wielkim zwycięstwem – powiedział opiekun Rossonerich przed kamerą DAZN.

– To praca, którą wykonujemy każdego dnia w Milanello. Wiedzieliśmy, że do niedawna boisko nie odzwierciedlało naszej jakości, więc odizolowaliśmy się, skupiliśmy na pracy i robieniu tego, do czego byliśmy zdolni – kontynuował Pioli.

– Teraz wiem, że mogę liczyć na każdego, kto otrzyma szansę gry. Wszyscy wiedzą, co muszą zrobić. To niezwykły sezon, mamy Napoli w następnej kolejce, więc czerpiemy satysfakcję z tego zwycięstwa, ale także czekamy na następny test – zaznaczył trener Milanu.

Pioli: Mentalność zespołu tworzy różnice

– Wiem, że drużyna może grać jeszcze lepiej. We wcześniejszych meczach płaciliśmy wysoką cenę tego, że byliśmy czymś zaniepokojeni, nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani i zdeterminowali. Teraz jest inaczej. Mentalność tego zespołu tworzy różnice. To jest coś, co musi nas nadal napędzać – mówił Pioli.

Pioli cały czas nie zna swojego losu w Milanie, ale z różnych stron mogą docierać do niego głosy, że szykowany na jego następcę jest Niemiec Rangnick. Aktualny trener Czerwono-czarnych przekonuje, że nie myśli o tym.

– Nie myślę wcale o tym, co może mieć miejsce 3 sierpnia. Ne myślę w ogóle o przyszłości. Skupiam się na kolejnym spotkaniu i na pracy z zawodnikami, co daje mi ogromną satysfakcję – powiedział Pioli.

– Staliśmy się zespołem, ponieważ teraz się znamy, znamy nasze mocne i słabe strony. Jestem tu bardzo szczęśliwy, dumny i chętny do zakończenia tego sezonu na wysokim poziomie. Nie wiem, co przyniesie przyszłość, zobaczymy. Wszystko będzie jasne, gdy nadejdzie odpowiedni moment – dodał szkoleniowiec mediolańczyków.

Komentarze