Pioli: Myślami jesteśmy już przy meczu z Juve

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w ostatnim sobotnim meczu 30. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonał w delegacji SS Lazio, dzięki czemu team z Lombardii w dobrych nastrojach przystąpi do potyczki z Juventusem FC. W pomeczowej rozmowie opiekun Rossonerich wybiegał już myślami do starcia ze Starą Damą.

Czytaj dalej…

Jeszcze kilka dni temu mediolańczycy byli krytykowani za stratę punktów ze SPAL Ferrara. Tymczasem w boju na Stadio Olimpico sprawili, że rzymianie zaliczyli pierwszą porażkę w sezonie na swoim obiekcie. TRafienia dla Milanu zaliczyli Hakan Calhanoglu, Zlatan Ibrahimovic oraz Ante Rebic.

– Zespół grał dobrze, jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, ale przy tak napiętym kalendarzu spotkań, nasze myśli są już skupione na starciu z Juve – powiedział trener Stefano Pioli przed kamerą DAZN.

– Znamy naszą pozycję w tabeli, więc w kolejnych swoich meczach musimy utrzymać dobrą dyspozycję. Kolejny raz zużyliśmy mnóstwo energii, ale ogólnie spotkałem się z pozytywną reakcją swoich piłkarzy, co pomoże mi w podjęciu decyzji personalnych w kontekście naszego kolejnego spotkania – kontynuował opiekun Czerwono-czarnych.

– Wkrótce zagramy swój czwarty mecz w sezonie przeciwko Juventusowi, licząc rozgrywki Serie A i Coppa Italia. Juve w ostatnich tygodniach na pewno poprawiło swoją grę – zaznaczył Pioli.

W sobotnim boju do wyjściowego składu Milanu wrócił Zlatan Ibrahimović. Trener mediolańskiej drużyny wyraził też kilka zdań na temat szwedzkiego napastnika.

– Ibrahimovic wpłynął na pewno na rozwój naszej mentalności, co miało przełożenie na naszą jakość i styl gry. Praca z nim i obserwowanie, jak radzi sobie z kolegami z drużyny, to prawdziwa przyjemność – skwitował 54-latek.

Komentarze