Mistrzowie Włoch pewni swego. Gwiazda coraz bliżej nowej umowy

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Milan jest blisko osiągnięcia porozumienia z Rafaelem Leao w sprawie nowego kontraktu. To oznacza, że maleją szanse na jego hitowy transfer do Premier League.

  • Milan od dawna prowadzi negocjacje kontraktowe z Rafaelem Leao
  • Obecna umowa Portugalczyka obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Zdaniem włoskich mediów w tej sprawie nastąpił pozytywny przełom

Nowy kontrakt gwiazdy na horyzoncie

Przedłużenie kontraktu Rafaela Leao stało się dla Milanu kwestią priorytetową. Rozmowy są prowadzone już od minionego lata, kiedy to poważne zainteresowanie Portugalczykiem wykazywała Chelsea. Niepowodzenie nie odstraszyło londyńczyków, którzy w dalszym ciągu mają największe szanse na pozyskanie zawodnika mistrza Włoch.

Władze Milanu były gotowe stanąć do walki ze zdecydowanie bogatszymi ekipami. Pierwotnie zakładano, że negocjacje w sprawie nowej umowy zostaną zakończone przed mistrzostwami świata. Na początku stycznia kibice “Rossonerich” w dalszym ciągu żyją w niepewności, obawiając się utraty największej gwiazdy.

Milan postawił sprawę jasno – jeśli nie uda się przedłużyć kontraktu obowiązującego do połowy 2024 roku, reprezentant Portugalii zostanie niezwłocznie sprzedany. Teraz zagwarantowałby bowiem klubowi największy zysk.

Z niedawnych medialnych doniesień można było wywnioskować, że Leao jest nastawiony na hitowy transfer. Bardzo ciekawie w tym zestawieniu prezentują się więc informacje Gianluki Di Marzio, który przekonuje, że w rozmowach kontraktowych nastąpił pozytywny przełom, a Milan jest coraz bliżej osiągnięcia porozumienia. Na mocy nowej umowy Portugalczyk miałby zarabiać siedem milionów euro za sezon gry.

Zobacz również: Pomocnik na wylocie z Milanu

Komentarze