Milan osiągnął wyczekiwanie porozumienie

Sandro Tonali
Sandro Tonali Pressfocus

AC Milan po długich negocjacjach porozumiał się w pełni z Brescią. Dzięki temu barwy mediolańczyków wciąż będzie reprezentować Sandro Tonali.

  • Milan wkrótce pozyska kolejnego zawodnika
  • Kibice na San Siro wciąż będą mogli oglądać występy Sandro Tonaliego
  • 21-latek będzie kosztować mediolańczyków siedem milionów euro plus kolejne trzy w bonusach

Milan kompletuje kadrę

Przed startem sezonu 2020/2021, Milan wygrał batalię o sprowadzenie Sandro Tonaliego. Włoch pokazał się z bardzo dobrej strony na boiskach Serie A w barwach Brescii. Ówczesny beniaminek opuścił włoską elitę po rocznym pobycie, ale było wiadomo, że Tonali wciąż musi grać przeciwko najlepszym. Jego wybór padł na Rossonerich, których jest fanem.

Milan rok temu zapłacił Brescii dziesięć milionów euro za roczne wypożyczenie Tonaliego. Piłkarz rozegrał dla mediolańczyków w minionej kampanii 37 meczów, licząc wszystkie rozgrywki. Nie strzelił gola ani nie zaliczył żadnej asyst. To jednak defensywny pomocnik, który ma inne role do boisku. Wywiązywał się z nich na tyle dobrze, że Rossoneri postanowili sprowadzić go na stałe.

Negocjacje między Milanem, a Brescią trwały dość długo. W końcu osiągnięto jednak obustronne porozumienie. Mediolańczycy mogą mieć powody do zadowolenia, gdyż wynegocjowali korzystne warunki. Za Tonaliego zapłacą siedem milionów euro plus kolejne trzy w bonusach. Ponadto do zespołu z Serie B trafi gracz Primavery Rossonerich, Giacomo Olzer. Tonali będzie zarabiał rocznie 1,2 miliona euro.

Czytaj także: AC Milan znalazł następce Calhanoglu?

Komentarze

Na temat “Milan osiągnął wyczekiwanie porozumienie