Milan ogłosił przedłużenie kontraktu z pomocnikiem

Ismael Bennacer
Ismael Bennacer fot. PressFocus

AC Milan poinformował, że nową umowę z klubem podpisał Ismael Bennacer. Kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do 2027 roku.

  • Zakończyła się telenowela związana z nową umową dla Ismaela Bennacera
  • Algierczyk przedłużył z Milanem kontrakt
  • Nowa umowa zapewnia piłkarzowi podwyżkę, jest w niej tez zawarta klauzula odstępnego

Ismael Bennacer co najmniej do 2027 roku w Milanie

AC Milan w tej kampanii liczy na to, że obroni mistrzowski tytuł. Tymczasem w międzyczasie klubowi działacze pracowali nad przedłużeniem umowy z jednym z kluczowych zawodników. Ostatecznie cel udało się zrealizować.

Oficjalna strona internetowa 19-krotnych mistrzów Włoch podała, że Ismael Bennacer przedłużył swoją umowę z klubem z San Siro. Porozumienie obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

25-letni pomocnik dołączył do teamu z Mediolanu w 2019 roku z Empoli za nieco ponad 17 milionów euro. Dzisiaj reprezentant Algierii jest jedną z kluczowych postaci w drużynie Stefano Pioliego.

Bennacer dzięki przedłużeniu kontraktu z Milanem może liczyć na zarobki w wysokości 4,2 miliona euro rocznie plus 300 tysięcy bonusów. W kontrakcie zawodnika zawarta jest też klauzula odstępnego, wynosząca 50 milionów euro. Wejdzie ona jednak w życia latem 2024 roku.

Algierski zawodnik wystąpił jak na razie w 129 spotkaniach dla Milanu, licząc wszystkie rozgrywki. Strzelił w nich cztery gole i zanotował osiem asyst. Ostatnio zainteresowanie zawodnikiem wyrażały między innymi takie kluby jak Liverpool, czy Man Utd.

Czytaj więcej: Pioli: zabrakło nam jakości i cierpliwości

Komentarze