Milan oferuje Donnarummie krótkie przedłużenie umowy

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Przyszłość Gianluigiego Donnarummy w Milanie jest od dłuższego czasu tematem wielu spekulacji. Tymczasem La Gazzetta dello Sport informuje, że Rossoneri są gotowi zaoferować reprezentantowi Włoch przedłużenie kontraktu, ale na pewnych warunkach.

Czytaj dalej…

Obecna umowa Donnarummy z klubem z San Siro obowiązuje do czerwca 2021 roku. Efektem tego jest bardzo duża ilość spekulacji na temat możliwego odejścia bramkarza z Milanu już podczas najbliższego okna transferowego. Dla Rossonerich może to być ostatnia szansa na to, aby zarobić na jego sprzedaży.

Tymczasem dziennik La Gazzetta dello Sport informuje, że przedstawiciele Milanu są gotowi zaoferować bramkarzowi przedłużenie umowy, ale tylko o rok wraz z obniżeniem obecnego wynagrodzenia. Aktualnie Donnarumma na San Siro zarabia sześć milionów euro, natomiast propozycja nowej umowy zakłada obniżenie tej kwoty do pięciu milionów euro. Na razie nie wiadomo jakie będzie stanowisko samego bramkarza i jego reprezentantów w tej sprawie.

Przedstawiciele Milanu starają się również przygotować na ewentualne odejście Donnarummy latem tego roku. Na liście kandydatów znajduje się wiele nazwisk, a ostatnio do tego grona dołączył bramkarz Ajaksu Amsterdam Andre Onana.

Komentarze