Milan odpuszcza negocjacje z Hakanem Calhanoglu

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. PressFocus

Hakan Calhanoglu będzie prawdopodobnie kolejnym po Gianluigi Donnarummie zawodnikiem, który w trakcie najbliższej sesji transferowej rozstanie się z Milanem na zasadzie wolnego transferu. Reprezentant Turcji ma kontrakt z Czerwono-czarnymi do końca czerwca tego roku.

  • Hakan Calhanpglu jest coraz bliżej zmiany klubu
  • Mało prawdopodobne jest, aby działacze Milanu podbili swoją ofertę
  • Chętnych na usługi tureckiego zawodnika nie brakuje

Hakan Calhanoglu na wylocie z Milanu

Hakan Calhanoglu należał w ostatniej kampanii do kluczowych postaci w ekipie Stefano Pioliego. Wydaje się jednak, że sternicy Milanu nie chcieli wchodzić w dyskusję licytacyjną, by zwiększać wynagrodzenie zawodnikowi. Coraz bardziej realny scenariusz zakłada zatem, że 27-latek wkrótce zmieni klub.

La Gazzeta dello Sport oraz Sport Mediaset są przekonane, że nie zostanie Hakanowi Calhanoglu przedstawiona propozycja dotycząca wynagrodzenia wyższego niż cztery miliony euro rocznie przez władze Milanu. W związku z tym piłkarz będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.

Gdzie trafi reprezentant Turcji? Na dzisiaj trudno jednoznacznie stwierdzić. Wiadomo jednak, że chętne na usługi piłkarza są takie kluby jak: Juventusu, Chelsea, czy Liverpool. Przypomnijmy również, że zawodnik według mediów miał otrzymać propozycję z katarskiego Al-Duhail, które jest podobno w stanie zaoferować Turkowi zarobki na poziomie 10 milionów euro rocznie.

55-krotny reprezentant Turcji ma za sobą udaną kampanię. Hakan Calhanoglu w sezonie 2020/2021 wystąpił łącznie w 43 spotkaniach, w których strzelił dziewięć goli, notując również 12 asyst. Ofensywny pomocnik przyczynił się zatem do wywalczenia drugiego miejsca w tabeli Serie A, które było premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Rossoneri wrócą do tych rozgrywek po kilku latach nieobecności.

Zobacz więcej: Milan podjął decyzję ws. Tomoriego

Komentarze

Comments 4 comments