Milan odesłał napastnika

Pietro Pellegri
Pietro Pellegri PressFocus

AC Milan oficjalnie poinformował o rozwiązaniu z AS Monaco umowy wypożyczenia Pietro Pellegriego. 20-letni napastnik pozostanie jednak we Włoszech. Francuski klub na podobnej zasadzie wysłał piłkarza do Torino.

  • Milan zdecydował się zrezygnować z usług Pietro Pellegriego
  • 18-letni napastnik nie przekonał Rossonerich do wykupienia go z Monaco
  • Pellegri najbliższe pół roku spędzi w innym włoskim klubie – Torino

Pellegri zamienił Milan na Torino

Pellegri do Milanu dołączył latem ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Jesienią wystąpił w zaledwie sześciu ligowych spotkaniach, tylko raz pojawiając się na murawie od pierwszej minuty. Ostatnie tygodnie spędził natomiast z kolei na leczeniu kontuzji.

W umowie między Monaco i Milanem znajdowała się opcja definitywnego transferu za sześć milionów euro. Rossoneri liczyli jednak na osiągnięcie w styczniu porozumienia z francuskim klubem w sprawie niższej opłaty, a następnie zamierzali wypożyczyć go do Torino. Tak się jednak nie stało, a piłkarz zamiast pozostać w Mediolanie na stałe wrócił do klubu z Ligue 1.

W międzyczasie Monaco osiągnęło porozumienie z Torino w sprawie wypożyczenia piłkarza. Pellegri do drużyny z Turynu dołączy na podobnej zasadzie, bowiem w umowie także znalazła się opcja definitywnego transferu za 6 milionów euro.

Pellegri jest wychowankiem Genoi, w której barwach wystąpił w 15 spotkaniach Serie A, zdobywając w nich trzy bramki. W styczniu 2018 roku, za prawie 21 milionów euro przeniósł się do Monaco. Na boiskach francuskiej Ligue 1 zagrał 22 razy, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.

Zobacz także: Dyrektor sportowy Interu: “Jesteśmy na granicy wypłacalności”

Komentarze