Milan odda Kessiego w zamian za Torreirę?

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Grzegorz Wajda

Corriere dello Sport donosi, że AC Milan ma zamiar przeprowadzić wymianę zawodników z Arsenalem FC. Do ekipy ze stolicy Anglii miałby trafić Franck Kessie, w przeciwnym kierunku miałby udać się Lucas Torreira.

Czytaj dalej…

Włoski dziennik sportowy sugeruje, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej nie jest już traktowany przez władze Rossonerich jako zawodnik, który jest nietykalny w klubie. W związku z tym bardzo możliwe, że Milan niebawem rozstanie się z Kessim.

Warto zaznaczyć, że Iworyjczyk był w ostatnim sezonie jednym z kluczowych zawodników Milanu. Pod koniec ostatniej kampanii Kessie został ukarany karą finansową po tym, jak doszło do spięcia piłkarza z Lucasem Biglią z Lazio Rzym, Piłkarz uznał wówczas, że został niesprawiedliwie ukarany.

Kessiemu dostało się również za prowokujące zachowanie związane z paradowaniem z koszulką Francesco Acerbiego po wygranym 1:0 starciu z rzymskim Lazio, co miało miejsce w kwietniu.

Innym tematem jest natomiast to, że Urugwajczyka Torreire bardzo ceni przymierzany do pracy w ekipie z miasta mody Marco Giampaolo. Warto zaznaczyć, że obaj mieli już okazję współpracować ze sobą, będąc razem w UC Sampdorii.

Według informacji Il Corriere rynkowa wartość reprezentanta Urugwaju szacowana jest na 50 milionów euro. W związku z tym przedstawiciele Milanu liczą na transakcję, która polegałaby na sfinansowaniu transferu nie tylko na podstawie gotówki, ale też na oddaniu jednego ze swoich piłkarzy do klubu z północnego Londynu.

Komentarze