Milan obserwuje sytuację pomocnika Liverpoolu

Naby Keita
Naby Keita PressFocus

Naby Keita latem przyszłego roku może zmienić klub na zasadzie wolnego transferu. Póki co nie zapowiada się na to, że Liverpool przedłuży z nim umowę.

  • Kontrakt Naby’ego Keity kończy się 30 czerwca 2023 roku
  • Pomocnik już zimą może porozumieć się z nowym zespołem
  • Milan chciałby pozyskać go latem na zasadzie wolnego transferu

Naby Keita wyląduje na San Siro?

Jak donosi “Calciomercato”, Milan bacznie śledzi sytuację kontraktową Naby’ego Keity w Liverpoolu. Umowa 27-latka wygasa po zakończeniu obecnej kampanii i wydaje się, że nie zostanie ona przedłużona. Z tej sytuacji chciałby skorzystać Milan, który chętnie przygarnąłby Gwinejczyka na zasadzie wolnego transferu.

Problemem mogą być jednak zarobki, ponieważ “Rossoneri” nie są w stanie zagwarantować środkowemu pomocnikowi takich pieniędzy, jakie otrzymuje od “The Reds”.

50-krotny reprezentant Gwinei występuje w koszulce Liverpoolu od lipca 2018 roku, kiedy to przeprowadził się na Anfield za 60 milionów euro z Lipska. Środkowy pomocnik podczas swojego pobytu w czerwonej części Marseyside był hamowany przez liczne kontuzje.

Naby Keita w trakcie aktualnego sezonu rozegrał tylko jedno spotkanie. Środkowy pomocnik zagrał zaledwie pięć minut na samym początku kampanii w wygranym 2:1 meczu o Tarczę Wspólnoty przeciwko Manchesterowi City. Wartość rynkowa Gwinejczyka jest szacowana przez “Transfermarkt” na 20 milionów euro.

Komentarze