Milan nie zagra w Lidze Europy?

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Wszystko wskazuje na to, że Milan nie zagra w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach Ligi Europy! To efekt porozumienia z Europejską Unią Piłkarską mającego na celu poradzenie sobie z przepisami Finansowego Fair Play – informują włoskie media.

Czytaj dalej…

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) od dłuższego czasu prowadzi postępowanie wobec Rossonerich w sprawie złamania przez włoski klub zasad Finansowego Fair Play. Obecnie zostało ono zawieszonego do czasu rozstrzygnięcia toczącego się przed Sądem Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) postępowania odwoławczego.

W międzyczasie przedstawiciele Milanu negocjowali z UEFA kompromis, który zakłada rezygnację klubu z występów w Lidze Europy w nadchodzącym sezonie. W Mediolanie liczono, że drużyna wywalczy awans do Ligi Mistrzów, co jednak się nie udało. W efekcie do klubu nie wpłynie zastrzyk finansowy związany z występami w tych rozgrywkach.

Milan rezygnując z występów w Lidze Europy uzyskałby w ten sposób więcej czasu na zbilansowanie swoich finansów i zmniejszenie ewentualnego ryzyka wyrzucenia z europejskich rozgrywek np. w przypadku awansu do Ligi Mistrzów w przyszłości.

Jeżeli takie rozwiązanie wejdzie w życie, bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europy uzyska Roma. W eliminacjach do tych rozgrywek zagra natomiast Torino.

Komentarze