Milan nie zagra w Lidze Europy!

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

To już oficjalnie. Milan wycofał się z rozgrywek Ligi Europy w najbliższym sezonie po osiągnięciu porozumienia z Europejską Unią Piłkarską (UEFA) w sprawie finansowego Fair Play.

Czytaj dalej…

W oświadczeniu Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) czytamy: “Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) wydał wyrok wyrażający zgodę na porozumienie zawarte pomiędzy AC Milan i Europejską Unią Piłkarską (UEFA) w sprawie naruszenia przez włoski klub przepisów UEFA dotyczących finansowego fair play.”

Na mocy tego wyroku AC Milan został wykluczony z rozrywek europejskich pucharów w sezonie 2019/2020 w wyniku naruszenia zobowiązań FFP w okresie monitorowania 2015/2016/2017 i 2016/2017/2018.

Zawarty kompromis satysfakcjonuje zarówno UEFA, jak i Milan, ponieważ nie tylko dowodzi intencji klubów do zbilansowania swoich ksiąg finansowych, a ale także daje Rossonerim więcej czasu na powrót na właściwe tory.

Wszystko wskazuje na to, że prawo gry w europejskich pucharach, w miejsce Milanu otrzyma Torino. Tymczasem Roma uzyska bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Komentarze