Milan nie składa broni. Wróci do walki o francuski talent

San Siro
San Siro Pressfocus

AC Milan może mieć powody do zadowolenia po letnim mercato. W klubie myślą już jednak o przyszłości. Mediolańczycy za kilka miesięcy wrócą do walki pozyskanie francuskiego talentu.

  • Milan latem chciał sprowadzić utalentowanego piłkarza z Ligue 1
  • Negocjacje nie zakończyły się jednak po myśli wicemistrza Włoch
  • Mediolańczycy zimą podejmą kolejną próbę transferu

Milan chce piłkarza z Ligue 1

W zakończonym niedawno oknie transferowym działo się niezwykle dużo. Jednym z najbardziej aktywnych klubów nie tylko w Serie A, ale także w Europie był Milan. Osoby odpowiedzialne za pion sportowy miał mnóstwo pracy. Początek okna nie zwiastował przecież niczego dobrego. Hakan Calhanoglu i Gianluigi Donnarumma postanowili nie przedłużyć swoich wygasających w czerwcu kontraktów. Na zasadzie wolnego transferu dołączyli do Interu i Paris Saint-Germain.

Po bolesnych odejściach, nadszedł jednak czas na wzmocnienia. Milan zadbał o to, aby wykupieni zostali Fikayo Tomori i Sando Tonali. Ponadto do klubu wrócili dobrze znani na San Siro Brahim Diaz i Tiemoue Bakayoko. Rossoneri sprowadzili także nowe twarze jak: Mike Maignan, Olivier Giroud, Alessandro Florezni, czy Yacine Adli.

Milan bacznie śledzi Ligue 1, skąd pozyskuje utalentowanych zawodników. O tym przekonaliśmy się w ostatnim oknie transferowym. Na San Siro mógł trafić jeszcze jeden piłkarz z ligi francuskiej. Mediolańczycy czynili bowiem starania, aby ich szeregi zasilił Romain Faivre.

Rossoneri obserwowali 23-latka od maja. Dziesięć dni temu złożyli klubowi z Brestu pierwszą oficjalną ofertą w wysokości dziesięciu milionów euro. Nie spotkała się jednak z aprobatą pracodawcy Francuza, który oczekiwał 15 mln euro. Mediolańczycy zaproponowali 12 plus premie, ale Stade Brest pozostał przy swoim stanowisku i Faivre nie trafił do Serie A. Przenosiny 23-latka na Półwysep Apeniński wciąż są jednak możliwe. Milan wznowi bowiem negocjacje z Brest w zimowym oknie transferowym.

Czytaj także: Kiedy wróci Ibrahimovic? Optymistyczne wieści z Mediolanu

Komentarze