Milan nie rezygnuje, wygrana z Bologną

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan nie poddaje się w walce o czwarte miejsce w tabeli. W poniedziałkowym spotkaniu 35. kolejki Serie A, Rossoneri pokonali u siebie 2:1 Bolonię. Dzięki tej wygranej awansowali na piątą lokatę.

Pierwsze groźniejsze sytuacje w meczu stworzyli gospodarze. W 13. minucie do sytuacji strzeleckiej doszli Suso i Zapata, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Kilka chwil później na prowadzenie byli wyjść goście, ale Donnarumma wygrał pojedynek sam na sam z Orsolinim.

Pierwszej bramki kibice na San Siro doczekali się w 37. minucie. Bramkarza Bolonii płaskim uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Suso. Trzy minuty później swoją okazję miał Piątek, który potężnie uderzył, ale bez efektu bramkowego.

W 67. minucie Rossoneri podwyższyli na 2:0. Po strzale Paquety zza pola karnego, Skorupski zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Boriniego był już bezradny. Pięć minut później goście zdobyli kontaktowego gola. Po podaniu Sansone nadzieję Bolonii na wywiezienie punktów z Mediolanu przywrócił Destro.

W ostatnim kwadransie Milan musiał grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Paqueta.

AC Milan – Bologna FC 2:1 (1:0)